پایه نگهدارنده AluBolt برای iPhone و iPad mini

پایه‎های نگهدارنده ، لوازم جانبی مورد علاقه من برای آیفون و آیپد هستند. دقیقا مطمئن نیستم چه چیزِ اغوا کننده‎ای دارند اما از زمانی که اولین بار آیفون را خریدم قرار دادن دستگاه iOS به صورت شیک روی میزِ کار برایم دلکش بود. محصولات اپل فقط دستگاه‎های مناسبی برای بهره وری نیستند بلکه محصولات این شرکت، کاری بسیار هنری محسوب می‎شوند.

نگهدارنده

در حالت عادی، آن را مانند جعبه تکیه می‎دهم جون شما قطعه هنری 600 دلاری را بدون هدف روی زمین نمی‎اندازید. آن را به طور آشکار قرار می‎دهید تا مطمئن شوید دیگران از سلیقه شما تعریف می‎کنند. اگر یک آیفون دارید همین طرح را پیاده کنید…

طراحی و کاربرد پایه نگهدارنده

AluBolt پایه‎ای نگهدارنده برای عمودی نگه داشتن آیفون و آیپد مینی است. من آیپد ایر خود را برای امتحان روی آن گذاشتم و به نیت اولیه ساخت که برای مینی بود پی بردم. ایر کمی روی پایه لغزش داشت و دلیل آن اندازه بزرگتر آن است. پایه آن 10.3 میلی متر قطر دارد که روی آن ورقه پرس خورده آلومینیومی است که دارای حالت خمیده به سمت بالا و راست به همراه پورت Lightning است.

زیر ورقه آلومینیومی پایه نگهدارنده ، پلاستیک سیاه رنگ ضد‎خش قرار دارد تا از میز در برابر خراش های بیهوده  جلوگیری کند. پد پایینی پدی نیست که قابلیت قبول میکرو داشته داشته باشد. بدون وجود نکته اتصال یا چسبندگی، همراه با عامل سبکی باعث می‎شود که برداشتن آیفون یا آیپد نیازمند دو دست باشد.

نظرات مختلفی وجود دارد که آیا استفاده از پایه نگهدارنده باید نیازمند دو دست باشد یا نه ولی من ترجیح می‎دهم که دستگاهم را بردارم و بروم. استفاده از دو دست برای برداشتن دستگاه هدر دادن وقت و اغلب اذیت کننده است. اتصال Lightning علی رغم وجود 30 پین در آن ظاهرا بسیار محکم‎تر است و نیازمند نیروی بیشتری برای جدا کردن دستگاه از سیم است. همانطور که هر پایه با این پورت نیازمند کشیدن قوی تری است تا دستگاه را قابل برداشتن شود. در نتیجه تا زمانی که پایه بسیار سنگین و حدود 31 پوند باشد یا از قسمت چسبنده مانند 3M یا میکرو نباشد باید از دو دست برای برداشتن دستگاه iOS استفاده کرد.

نگهدارنده

همانطور که در عکس دیده می‎شود پلاستیک سیاه زیر پین Lightning اجازه حرکت به عقب و جلو را می‎دهد. بیشتر تولید کنندگان پایه ظاهرا این ویژگی را در اولویت قرار می‎دهند، چیزی که باید سال‎ها قبل اجرا می‎شد. اجازه دادن به این پورت برای حرکت اتصال امن‎تری را ایجاد می‎کند. بیشتر مردم از جمله من سریعا دستگاه را برداشته و می‎روند بدون اینکه فکر کنند به این پورت آیفون صدمه وارد می‎کنند.
سر چرخان از صدمه به نوک و پورت Lightning موجود در دستگاه جلوگیری می‎کند. در هر حال برای وصل کردن آیفون یا آیپد مینی لازم نیست آن نوک را حرکت داد.

از این که این دستگاه همراه کابل USB است بسیار راضی‎ام. دیگران ممکن است میانبر زده و کابل را حذف کنند که نیازمند کار نصب برای کاربر است. با این کابل همراه، مجبور نبودم تا از کابل Apple OEM که هنوز هم در خانه، ماشین یا محل کارم کوتاه هستند، استفاده کنم.

طراحی عمودی و حالت خمیده، ظاهری جذاب به طراحی کلی آن می‎دهد که با پایه دایره‎ای هماهنگ است. من میله پشتیبان آلومینیومی را ترجیح می‌‌‎‎دهم ولی آلومینیوم پشت آیفون 5s و 5c قرار دارد و این امر می‎تواند ایجاد خراش کند. متاسفانه راهی برای تنظیم یا خم کردن میله پشتیبان وجود ندارد که امکان تنظیم زاویه برای دید را از کاربر می‎گیرد.

نگهدارنده

نتیجه‎گیری برای پایه نگهدارنده

همان طور که اشاره کردم من طرفدار پایه‎ها هستم که باعث می‎شود از AluBolt لذت ببرم و در حالت کلی نیز از این پایه خوشم می آید اما قسمت هایی برای پیشرفت وجود دارد. که مهم‎ترین آن، مجبور بودن به استفاده از دو دست برای برداشتن دستگاه iOS است. این مورد خرده گیرانه و سلیقه ای است اما برای من نقطه مهمی محسوب می‎شود. بازوی پلاستیکی نیز کمی قضیه را بدتر می‎کند که بدون قابلیت چرخش است و دوباره این موضوع نیز ترجیح شخصی می‎باشد.

قسمت آلومینومی کاملا با آی‎مک هماهنگ است و چرخش نوک Lightning آن، واقعا از صدمه دیدن جلوگیری می‎کند. وجود کابل Lightning نصب شده نیز امتیاز مثبتی است. چون من از میز چوبی استفاده می‎کنم و جلوگیری از ایجاد خراشش قابل ستایش است اما هزینه‎ای اضافی برای خرید پورت میکرو ایجاد می‎کند.

AluBolt با قیمت 49.95 دلار در دسترس است که با سایر لوازم جانبی MFi سازگار است مخصوصا این که شامل کابل Lightning است. من خوشحال می‎شوم که چند دلار بیشتر برای طراحی تمام آلومینیومی آن خرج کنم.

چه کسی از پایه های نگهدارنده خوشش نمیاید؟

idownloadblog

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا