اپل گروه کوچکی را برای کار روی واقعیت افزوده تشکیل داده است

بر اساس تحلیل Gene Munster از Piper Jaffray در روز دوشنبه، اپل گروهی کوچک را برای فعالیت بر روی دستگاه‌های واقعیت افزوده تشکیل داده تا در مورد پنجره‌ی جدیدی که در دنیای الکترونیک باز شده تحقیق کند.

1

مونستر در این باره نوشته است: «بر اساس صحبت‌های نزدیکان تولیدکنندگان درباره‌ی واقعیت مجازی و افزوده، ما معتقدیم اپل گروه کوچکی برای کار و تحقیق در این زمینه دارد.»

مونستر پیش از این به سرمایه گذاران گفته بود که محصولی از اپل در زمینه‌ی فضای واقعیت افزوده می‌تواند در دهه‌ای وارد بازار شود، ولی با ورود زودهنگام اپل به این عرصه به نظر می‌رسد این شرکت خود را برای انقلابی دیگر در دنیای کامپیوترها آماده می‌کند.

او می‌نویسد: «در حقیقت، این گروه در حال تلاش برای یافتن رابط پوشیدنی است که طراحی آن از نظر مد و اجتماعات کاملاً قابل قبول باشد.»

Barrons گزارش می‌دهد که مونستر با حضور دوشنبه صبح خود در CNBC گفته اطلاعاتش از فعالیت اپل برای طراحی دستگاهی خبر می‌دهد که ظاهر اجتماعی بدی ندارد و قابلیت‌هایی دارد که عینک گوگل فاقد آن است.

ما با اپل تماس گرفتیم تا نظر آن‌ها را بدانیم.

عینک گوگل شکستی در زمینه‌ی واقعیت افزوده برای این شرکت بود، پروژه‌ای که سردمداران گوگل به آن تن داده و پس از دریافت بازخورد منفی تحلیل گران آن را باز توان بخشی کردند. مغز متفکر آیپاد تونی فدل (Tony Fadell) کسی است که اکنون این پروژه را در گوگل هدایت می‌کند.

مونستر که به خاطر پیش بینی‌هایش در مورد تلویزیون اپل در پنج ساله گذشته مشهور است، همچنین گفته «بنا بر صحبت‌های افراد درون کارخانه‌های تولید کننده، فکر می‌کنم واضح باشد که اپل روی یک تلویزیون کار می‌کند و معتقدم زمان همه چیز را مشخص می‌کند.»

او در CNBC اعتراف کرد در این سال‌ها در مورد تلویزیون اپل مقداری به اشتباه رفته است، اگرچه هنوز معتقد است بر اساس شایعاتی که از ست-آپ باکس کنونی به دست آمده، سرویس اینترنتی تلویزیون اپل سرنخی برای حضور این دستگاه در خط تولید این شرکت است.

این تحلیل گر که کارگردان و محقق ارشد Piper Jaffray است، آماری از افزایش سهام شرکت کوپرتینویی که معادل ۱۶۰ دلار برای هر سهم پیش بینی می‌شود نشان می‌دهد. در طول روز دوشنبه قیمت ارزش سهام اپل به ۱۲۸.۳۳ می‌رسد (۱.۰۲٪ صعود).

Gene Munster می‌گوید اپل در حال کار بر روی واقعیت افزوده است، اما من این حرف را سخنی ناروا نسبت به چیزی که آن‌ها هستند می‌دانم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا