آندروید موبایل

اندروید تا سال 2016 چه جایگاهی در بازار گوشی دارد

برخلاف افزایش نرخ تولید گوشی اندروید ، انتظار می رود که بازار موبایل جهانی به صورت کلی درسال آینده حداقل رشد را داشته باشد. سازمان داده های بین المللی پیش بینی می کند که این بازار فقط شاهد یک افزایش سالانه 1.4% نسبت به سال 2012 خواهد بود. یعنی کمترین رشد سالانه در 3 سال اخیر. ولی به هر حال انتظار می رود که این بازار در آینده شاهد افزایش رشد باشد. به صورت تخمینی گفته ی شود که سازندگان موبایل امسال بیش از 1.7 میلیارد دستگاه فرخته اند و همچنین تا پایان سال 2016 2.2 ملیارد گوشی دیگر خواهند فروخت.

مصرف کنندگان همچنان سریع تر از همیشه به خرید گوشی های هوشمند اقدام می کنند. انتظار می رود که سازندگان 224.5 میلیون دستگاه گوشی موبایل در 3 ماه آخر سال 2012 بفروشند که یک افزایش  رشد سالانه 39.5 % را نشان می دهد. در این سال پیش بینی می شود که فروش گوشی های هوشمند شاهد رشد 45.1 % نسبت به سال 2011 تا 717.5 میلیون واحد باشد.

“Kevin Restivo” محقق ارشد سازمان جهانی آمار “IDC” می گوید : “امسال شرایط اقتصادی کساد جهانی یک پرده روی بازار تلفنهای همراه انداخته است. ولی به هر حال 3 ماهه آخر امسال به خاطر فروش گوشی های هوشمند رده بالا مثل آیفون 5 و ” Galaxy S3″ سامسونگ به علاوه گوشی های هوشمند ارزان قیمت با سیستم عامل اندروید خریداری شده در چین و دیگر بازارهای پیشرفته و در حال توسعه کمی بهتر خواهد بود.”

 

پیش بینی ها در مورد آینده اندروید

این اداره تحقیقات پیش بینی می کند که اندروید بخاطر گستره عظیم دستگاهها از میان تولید کنندگان متنوع ” تبدیل به قوی ترین شرکت کننده در رقابت گوشی های هوشمند خواهد شد.” باز هم سپیش بینی می شود که سامسونگ برترین تولید کننده دستگاه اندرویدی باشد ، با وجد اینکه هر دو شرکت “LG” و “Sony” در حال مشاهده افزایش فروش هستند و ” نباید نادیده گرفته بشوند.” پیش بینی می شود که سیستم عامل گوگل 68.3% از کنترل بازار امسال را به دست بگیرد. و برتری اش را تا سال 2016 با کاهش ناچیز سهم 63.8% خود ادامه دهد.

پادشاهی اندروید

اپل شرکتی است که پیش بینی میشود که با 18.8% سهم بازار بعد از اندروید مقام دوم را در سال 2012 کسب کند.همچنین پیش بینی می شود که سیستم عامل آن بخاطر ” محبوبیت آیفون در چندین بازار”  تا سال 2016 بیشترین رشد را داشته باشد.  همچنین پیش بینی می شود که 19.1% از سهم بازار را از آن خود کند. “IDC”  اشاره می کند که تا زمانی که اپل امکان ارائه محصلات ارزانتری را بسنجد ، پیش بینی می شود که فروش های واحد iOS کمتر از اندروید باشد.

فروش سالانه اپل

ویندوز موبایل نیز بر اساس پیش بینی ها 2.6% از فروش ها را در بازار خواهد داشت و در مقایسه با سهم 4.7% بلک بری ، این شرکت همچنان برای مقام سوم در حال جنگ هستند.گرچه این تحقیقات پیش بینی می کند که در نهایت مایکروسافت پیروز خواهد بود. پیش بینی می شود که سیستم عامل مایکرسافت با کمک همکارانش، نوکیا ، سامسونگ ، HTC ، ZTE  و Huawei شاهد یک آینده انفجاری باشد و  تخمین زده می شود که سهمش در بازار را تا سال 2016 به 11.4% برساند در صورتی که بلک بری شاهد افت 4.1% درصدی خواهد بود.

ویندوز 8

“Ramon Llamas” مدیر تحقیقات تیم تلفن همراه “IDC”می گوید : “پیش بینی می شود که اندروید در صدر باقی بماند ، ولی همچنین ما پیش بینی می کنیم که تبدیل به بزرگترین هدف سیستم عامل های رقیب برای ربودن سهم بازار به نفع خودشان خواهد بود. چیزی که در پشت پلتفرم جدید بلک بری ، بلک بری 10 پنهان شده است  چندین توزیع مختلف لینوکس وقی که آماده دسترسی باشند نیز روی این بازار تاثیر خواهند گذاشت.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا