اندروید TV گوگل در حال آماده شدن است

بر اساس گزارشی از اسناد به دست آمده سایت The Verge، گوگل در حال آماده سازی اندروید TV جدید با ست باکس جدید می‌باشد. این دستگاه از یک رابط بسیار ساده با اپلکیشن‌ها و بازی‌های بومی، جستجوی صوتی و  سیستم ارائه محتوای پیشنهادی بهره خواهد برد.

android_tv_1-800x454

این اسناد اشاره دارند که قدرت اندروید را در این ست آپ باکس تجربه خواهید کرد، رابط کاربری چندین تصویر به صورت کارت را که نشانه‌ای از فیلم‌های مختلف و شبکه‌های متفاوت است به نمایش می‌گذارد، این کارت‌ها می‌توانند شامل بازی، برنامه‌ها و فیلم‌ها نیز باشند. کاربر می‌تواند بین این کارت‌ها به وسیله دکمه‌های Enter، Home و Back گردش کند، مطمئنا دسته‌های بازی نیز برای ویژگی‌های کنترل بازی تعبیه شده است.

اندروید TV چه ویژگی‌هایی دارد؟

بیش از این باید اشاره کنیم که اندروید TV می‌تواند دستورات صوتی را متوجه شود، نوتیفیکشن‌ها را اعلام کند، جستجو کند، و هوضمندانه‌ترین ویژگی این اندروید TV همان سیستم ارائه پیشنهاد محتوا است که بر اساس علایق کاربر می‌تواند بعد از روشن شدن دستگاه به شما پیشنهاد‌های خود را اعلام کند. گوگل همچنین توسعه دهندگانی را برای توسعه بازی و برنامه های ست باکس جدید خود استخدام کرده است که این بازی‌ها و برنامه‌ها باید با ربط کاربری اندروید TV متناسب باشند. البته انتظار می‌رود اپلیکیشن‌های Vevo ،Netflix ،Hulu ،Pandora همراه با این دستگاه باشند و بدون نصب کردن بر روی اندروید TV از پیش نصب باشند. شرکت گوگل نیز بر روی اپلیکیشن‌های خود نظیر Play Movies ،YouTube و Hangouts کار می‌کند.

android_tv_2-800x449

انتظار می‌رود که گوگل برنامه خود برای کروم کست اچ دی ام آی را همراه با عرضه گوگل تی وی ادامه دهد، خبرگزاری The Verge گفته که گوگل از توسعه دهندگان خواسته است تا دو رابط کاربری برای دو دستگاه متفاوت بسازند.

زمان رونمایی اندروید TV

البته هنوز به طور قطع تا زمان رونمایی دستگاه مشخص نیست، اما مشخصا گوگل تی وی و اندروید تی وی سهم بزرگی از بازار ست تاپ باکس‌ها را از آن خود خواهند کرد. درست در همین هفته گذشته، آمازون از سرویس استریم رسانه خود را با قابلیت جستجوی صوتی، پشتیبانی از بازی‌ها و قابلیت‌های بیشتر رونمایی کرد تا این شرکت نیز به نوبه خود وارد عرصه رقابت با غول‌های همچون اپل تی وی، Roku، گوگل تی وی و اکنون اندروید تی وی شود.

اکنون که حرف از اپل تی وی میان آمد باید بگوییم که گزارش‌ها از آماده شدن نسخه جدیدی از Apple TV می‌دهند که می‌تواند از بازی پشتیبانی کند و به احتمال بسیار زیاد با شبکه Comcast ادغام خواهد شد تا سرویس استریم TV را برای کاربران به ارمغان آورد. انتظار می‌رود اپل در آینده‌ای نزدیک Apple TV را عرضه کند، حتی بعضی گزارش‌ها گفته‌اند در اواسط همین ماه فروردین این اتفاق خواهد افتاد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا