صفحه های گوشی های اندرویدی مکانی کمپانی های تبلیغاتی

شهر توکیو – آیا اگر به شما بگویند که دیگر هیچ وقت لازم نیست برای داده های مصرفی اینترنت تان پول پرداخت کنید ، حاضرید خودتان را در معرض تبلیغات متعددی که بر روی صفحه قفل گوشی شما قرار داده خواهند شد قرار دهید ؟

کمپانی های تبلیغاتی امیدوار هستند تا بتوانند از صفحه های قفل گوشی های اندرویدی برای محل تبلیغات شان استفاده کنند

برنامه PopSlide ، که توسط شرکت هولدینگ YoYo که در سنگاپور واقع شده ، ارائه شده است ، یک پلتفرم برای گوشی های همراه است که به کاربران این گوشی ها اجازه می دهد که در ازاء خواندن تبلیغات متعددی که در طول روز برو روی صفحه قفل گوشی آن ها نمایش داده می شود ،بتوانند امتیاز کسب کنند – که بر طبق آمار ها و شواهد دیدن صفحه قفل تلفن همراه خیلی زیاد اتفاق می افتد ، چرا که در برخی از کشور ها کاربران حتی تا پنجاه بار در روز نیز گوشی های تلفن شان را دیدن پیام و… ، چک می کنند. وقتی که کاربران این برنامه توانستند به اندازه کافی امتیاز جمع آوری کنند ، آن امتیاز های کسب شده را می توانند با ترافیک داده و یا دقیقه استفاده از اینترنت مبادله کنند.

2015-09-29_222421

 

شرکت ارائه دهنده این برنامه ادعا کرده است که هر کاربر معمولی استفاده کننده از این برنامه می تواند با استفاده روتین ماهانه از این پلتفرم تا هفتاد و دو ساعت ارزش استفاده از ترافیک اینترنت را برای خودش کسب کند – که به طور متوسط برای یک ماه استفاده مرسوم و معمول از اینترنت تلفن همراه کافی به نظر می رسد.

تا به الان ، این شرکت توانسته است شرکت های تبلیغاتی معروف و نام داری چون McDonald’s ، Unilever ، Nestle و Intel را با موفقیت به سمت خودش جذب کند.

این شرکت در اصل ابتدا یک نسخه تحت مرور گر اولیه از این برنامه را به نام Candy در سال 2013 و در فیلیپین منتشر کرد ، که خیلی معروف شده و از استقبال خوبی بهره مند شد ، و توانست تنها در طول سه هفته بیش از سی هزار کاربر را به سوی خودش جذب کند.

بعد از این اتفاق شرکت YoYo برنامه PopSlide را در آگوست سال 2014 منتشر کرد. مدیر عامل و موسس شرکت YoYo ، آقای یوسوکه فوکادا ( Yosuke Fukada ) به سایت Mashable این گونه اظهار داشت که ، امسال و بعد از این که این شرکت محدوده کاری اش را به کشور های ویتنام و اندونزی گسترش داد ، توانست بیش از هشتصد هزار مورد دانلود را در درون این سه کشور داشته باشد.

آقای فوکادا ، که قبل از این کارش مدیر بازاریابی شرکت DeNA بوده است ، این گونه بیان کرد که قصد دارد تا در آینده ای نه چندان دور ، برای یک میلیارد نفری که در پایین هرم اقتصاد جهانی قرار گرفته اند ، اینترنت رایگان فراهم کند. وی بیان کرد : ” در دنیای امروزه ما که مردم جهان در آن با مشکلات بزرگ متعددی چون کمبود های در امور تحصیلات ، خورد و خوراک ، سلامت فردی و انرژی طرف هستند ، من تصمیم گرفتم که به سراغ یکی از بدترین و بزرگترین مشکلات جامعه امروزی ، یعنی فقر ، بروم”.

بر خلاف بسیاری از کاربران کشور هایی چون ژاپن ، که خود آقای فوکادا اهل آنجا است ، که برای استفاده از اینترنت موبایل شان طرح های پرداخت بعد از استفاده ماهانه دارند ، بسیاری از کاربران کشور های در حال رشدی چون اندونزی و فیلیپین حساب های بانکی ندارند و به همین دلیل مجبورند برای استفاده از اینترنت موبایل شان از قبل پول پیش پرداخت کنند. آقای فوکادا به این امید دارد که بدست آوردن امتیاز بتواند این گونه کاربران را به استفاده از این برنامه ترغیب کند ، چرا که با استفاده از این برنامه این افراد می توانند شارژ اینترنت برای استفاده ماه بعد شان ذخیره کنند.

آقای فوکادا اظهار می دارد که شرکت های مخابراتی خیلی از این طرح خوششان آمده است ، چرا که بدین طریق می توانند کاری کنند تا کاربران با درآمد کم دیگر زیاد محدود به بودجه شان نباشند ، چرا که شرکت های تبلیغاتی در اصل هزینه اینترنت آن ها را خواهند داد. استفاده بیشتر از داده ها و ترافیک اینترنت هم به منظور درآمد بیشتر برای این شرکت های مخابراتی خواهد بود.

همچنین آقای فوکادا بیان کردند که برنامه PopSlide سعی دارد تا تبلیغات را با استفاده از سن افراد ، جنسیت آن ها و مکان آن ها که با استفاده از GPS به دست خواهد آورد ، شخصی سازی کند ، تا بدین طریق بتواند از آزار دهنده بودن و مزاحم بودن این تبلیغات جلوگیری کند.

البته برنامه PopSlide تنها نرم افزاری نیست که به منظور نمایش تبلیغات در صفحه قفل گوشی تولید شده است. برنامه Slidejoy که سال پیش توسط یک کمپانی واقع در کره جنوبی تولید شده است ، در ازاء دیدن تبلیغات نمایش داده شده در صفحه قفل کاربران ، به آن ها پول پرداخت می کند. بنا بر گزارشات سایت TechCrunch ، کاربران این برنامه به طور متوسط از استفاده این برنامه 6 دلار در ماه درآمد دارند ، اما برخی از این کاربران شکایت داشته اند که مبلغ پرداختی توسط این شرکت خیلی پایین و کم است.

همین طور تعدادی نرم افزار دیگر نیز در این زمینه وجود دارند که البته هر کدام روش متفاوتی را برای پاداش دادن به کاربران در نظر گرفته اند. یکی ر این برنامه ها که mCent نام دارد و توسط شرکت Jana تولید شده است ، در ازاء استفاده از برنامه های متعدد به کاربران پول پرداخت می کند . به عنوان مثال ، روش پرداخت پول انجام شده توسط این شرکت هندی ، در ازاء نصب کردن و استفاده از برنامه چت و پیام رسانی Line برابر با 13 روپیه ( یا 0.20 دلار ) و برای نصب و استفاده از برنامه Saavn برابر با 28 روپیه ( 0.40 دلار ) می باشد.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا