سیستم عامل اندروید 6.0 مارشمالو اوایل اکتبر (مهر ماه) منتشر می شود

روز سه شنبه در رویداد سان فرانسیسکو ، گوگل رسما اندروید 6.0 مارشمالو را معرفی کرد . ویژگی های جدید در نسخه جدید سیتم عامل اندروید دیده شد که می توان به بهبود عمر باتری اشاره کرد . در ادامه به دیگر ویژگی های این سیستم عامل اشاره خواهیم نمود.

ویژگی‌های اندروید 6.0 مارشمالو

برای شروع می توان گفت که کاربران با دستیار صوتی جدید گوگل به نام Google Now می توانند برنامه ها را با صدا کنترل کنند و دستور های شما سریع انجام می شود . شما حتی بدون بازکردن قفل گوشی خود نیز می توانید از این ویژگی استفاده کنید . به طور مثال شما به دستیار صوتی گوگل دستور ” Listen to NPR ” را می دهید و گوشی پس از بازکردن برنامه از شما سوال می کند که قصد دارید چه چیزی برای شما  پخش شود . با این ویژگی توسعه دهندگان می توانند به عنوان ویژگی صوتی رایگان در برنامه های خود استفاده کنند . دستیار صوتی همچنین توانایی اعلام 100 میلیون مکان مختلف را دارد که به شما نزدیک ترین مکان ها از جمله رستوران و … را معرفی می کند.

2015-10-01_055746

گوگل همچنین تغییراتی در ظاهر اطلاعیه ها (نوتیفیکیشن) را ایجاد است که برای کاربران جذاب تر خواهد بود . بخش اطلاعیه ها از بالای صفحه نمایش به پایین آمده اند.

یکی از ویژگی های مهم و بزرگ اندروید 6.0 بهبود عمر باتری است .
زمانی که برنامه ای در حال اجرا نیست ، ویژگی جدید Doze آن را بر روی حالت Sleep قرار می دهد . همچنین ممکن است برخی از برنامه ها بخش قابل توجهی از شارژ شما را کاهش دهد که این ویژگی بر روی این برنامه های خاص کنترل خواهد داشت . گوگل می گوید که در گوشی نکسوس 5 و نکسوس 6 طول عمر باتری 30% افزایش یافته است . بنابراین هر بار پس از بازکردن قفل گوشی خود و وارد شدن به برنامه های ارتباطی با پیام های زیادی روبرو نخواهید شد زیرا در زمان استفاده نکردن از گوشی این ویژگی عملکرد این برنامه ها را برای افزایش عمر باتری متوقف کرده است.

به گزارش گوگل بسیاری از کاربران در مورد برنامه های از پیش نصب شده که Bloatware گفته می شوند شکایت داشتند و نا راضی بودند . زیرا کاربران قادر به حذف این برنامه ها نیستند و حافظه گوشی آن ها اشغال می شود . گوگل گفت که در تلاش است تا برنامه های از پیش نصب شده را کاهش دهد و در گوشی های نکسوس این طرح انجام می شود.

از دیگر ویژگی اندروید مارشمالو می توان به Google Now On Tap اشاره کرد .
کاربران با این ویژگی می توانند اطلاعات مهمی در مورد موضوع مورد نظر خود بدست آورند . به طور مثال شما در یک سایت با عکس یک محصول یا بازگر مورد علاقه خود روبرو می شوید که با نگه داشتن دکمه Home اطلاعاتی در مورد آن بدست خواهید آورد . همچنین شما می توانید اطلاعاتی در مورد مکان ها و برنامه های مختلف به همراه نظرات دیگر کاربران در اختیار داشته باشید ، به طور مثال شخصی برای شما برنامه ای ارسال می کند یا شما را به یک مکان دعوت می کند ، شما با فشردن دکمه Home اطلاعاتی از آن برنامه یا مکان دعوت شده بدست می آورید . همچنین می توانید به نظرات سایر کاربران در مورد آن برنامه یا مکان دسترسی پیدا کنید.

گوگل علاوه بر رونمایی از اندروید 6.0 و گوشی های نکسوس ، از ویژگی سرویس پخش موسقی ، نسل جدید Chromecast ، نمرم افزار Google Photos رونمایی کرد . با توجه به کنفرانس برگزار شده Google’s I/O نام اندروید مارشمالو ، Android M خواهد بود.

سیستم عامل اندروید 6.0 مارشمالو هفته اول اکتبر (مهرماه) منتشر می شود.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا