پرداخت Android Play شرکت گوگل

پاسخ شرکت گوگل به سرویس Apple Pay شرکت اپل معرفی شد

پلتفرم پرداخت موبایلی جدید این شرکت که Android Pay نام دارد ، آن طور که شرکت گوگل در روز سه شنبه اعلام کرد، قرار است در آمریکا شروع به عرضه شدن کند.

2015-09-11_214909

شرکت گوگل اعلام کرده است که این پلتفرم در بیش از یک میلیون رستوران ، مغازه ها و بسیاری از اماکن دیگر در کشور آمریکا قابل دسترسی است ، واین را هم باید اضافه کرد که شرکت گوگل قصد دارد این پلتفرم را در هفته ها و ماه های پیش رو بیش تر گسترش دهد.

درست مانند Apple Play ، قابلیت Android Play هم متکی به ارتباطات میدانی نزدیک یا NFC است ، تا بتواند از قابلیت پرداخت پولش به نام “اشاره برای پرداخت” ( یا Tap To Pay) که در ایستگاه های خرید اماکنی که به این تکنولوژی مجهز هستند قابل دسترسی است ، استفاده کند.

شرکت گوگل اعلام کرده است که بسیاری از عمده فروشان و رستوران های زنجیره ای معروف ، مانند Jamba Juice ، Macy’s ، Chevron ، McDonald’s و Coca Cola ، در حال حاضر مشترک این برنامه شده اند و قرار است به زودی در شعب مختلفشان از آن استفاده کنند.

این پلتفرم قرار است از تعداد بسیار زیادی از کارت اعتباری های بزرگترین بانک های آمریکا مانند American Express ، Bank of America ، Discover ، Navy Federal Credit Union ، USAA و U.S. Bank پشتیبانی می کند. همچنین شرکت گوگل اعلام کرده است که بانک های Citi Bank و Wells Fargo نیز طی چند روز آینده به این پروژه ملحق خواهند شد ، و بانک Capital One نیز قرار است به زودی به جمع بانک های استاده کننده از این برنامه ملحق شود.

سیستم Android Pay همچنین از کارت های اعتباری وفاداری ، کارت های هدیه و پرداخت با استفاده از دیگر برنامه ها نیز پشتیبانی می کند. با این که ویژگی ای که در آخر گفته شد هنوز به صورت اجرایی در نیامده است ، ولی به زودی برنامه نویسان اندرویدی قادر خواهند بود تا گزینه ای به عنوان ” پرداخت با استفاده از Android Pay ” جهت انجام پرداخت های درون برنامه ای ، به برنامه های خودشان اضافه کنند.

با به اجرا در آمدن Android Pay ، برنامه های Google Wallet و باقی نرم ا فزار های شرکت گوگل که از سرویس پرداختی بر پایه NFC بهره می برند ، دارای تحولی عظیم و اساسی خواهند شد.

قرار است که Android Pay در فروشگاه گوگل جایگزین برنامه Google Wallet شود، و گوگل قصد دارد که برنامه کیف پولی جدیدی را بر مبنای پرداخت نظیر به نظیر یا Peer-to-Peer ، مانند برنامه Venmo ، وارد بازار کند ، اگر چه به نظر می رسد هنوز برنامه کیف پولی اصلی مراحل انتقالش شروع نشده است.

برنامه جدید کیف پولی گوگل در حال حاضر در فروشگاه Google Play در دسترس است و کمپانی مربوطه آن اعلام کرده است که نسخه iOS این نرم افزار نیز در چند روز آینده در App Store قرار خواهد گرفت.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا