SDK اندروید به زودی برای دستگاه های پوشیدنی منتشر می‌شود

اندروید گوگل پس از تبدیل شدن به برترین سیستم عامل تلفن همراه در جهان برای گوشی‌های هوشمند و تبلت، اکنون می‌خواهد نرم‌افزار اندروید تبدیل به پلت‌فرم پیشرو در دستگاه های پوشیدنی شود.

گزارش CNET در مورد دستگاه های پوشیدنی

Daniel Terdiman از سایت CNET که گزارشگر اتفاقات کنفرانس SXSW نیز می‌باشد، توییتی را مبنی بر تایید ساندرا پیچای برای انتشار کیت توسعه نرم‌افزار (SDK) ارسال کرده و گفته این کیت توسعه نرم‌افزار اندروید توسط گوگل غول اینترنتی به زودی برای دستگاه های پوشیدنی عرضه خواهد شد.

google-watch

این حرکت نشان می‌دهد که منافع این شرکت جستجو، در حال ظهور در بازار دستگاه های پوشیدنی است. این بازار هنوز به نقطه اوج خود نرسیده است اما این اتفاق بسیار نزدیک است، همانطور که می‌دانید شایعات و اخباری مبنی بر پروژه دستگاه های پوشیدنی شرکت‌های مختلف مخصوصا آی واچ اپل به گوش می‌رسد. به نظر می‌رسد که گوگل خود در حال کار بر روی ساعت هوشمند و پروژه دستگاه های پوشیدنی باشد.

گزارش وال استریت

وال استریت ژورنال نیز گزارش می دهد که، مسئول بخش اندروید گوگل یعنی ساندرا پیچای در کنفرانس SXSW گفته شرکت در حال برنامه ریزی برای انتشار کیت توسعه نرم‌افزار مبتنی بر اندروید برای دستگاه‌های پوشیدنی شبیه به اسمارت واچ است.

پیچای می‌گوید که گوگل قبل از اینکه دستگاه‌های واقعی به این بازار برسند می‌خواهد کیت توسعه نرم‌افزار اندروید را برای دستگاه‌های پوشیدنی عرضه کند و تا الان به دنبال بازخورد گرفتن از مردم بوده است.

این مدیر اجرایی گفت: نرم‌افزار گوگل حتی می‌تواند با سنسور‌های در ژاکت‌های هوشمند استفاده شود. SDK می‌تواند به کمک توسعه دهندگان بیایید، تا هر کدام اپلیکیشن‌هایی قدرتمندی را بسازند و به اکو سیستم دستگاه های پوشیدنی مبتنی بر اندروید کمک کنند.

با این کار راه برای توسعه‌دهندگان و شرکت‌های طرف سوم باز می‌شود و می‌توانند اندروید را در دستگاه های پوشیدنی خود استفاده کنند. به نظر می‌آید گوگل در حال به کار‌گیری راهکار هایی شبیه به آنچه در تلفن‌های همراه استفاده کرد می‌باشد، اندروید را به صورت رایگان در اختیار سازندگان گوشی‌هاش هوشمند و تبلت قرار داد.

کیت توسعه نرم‌افزاری (SDK) به گوگل فرصتی برای جذب توسعه دهندگان و کابران به سمت اکوسیستم عمیق‌تر و قوی‌تر بازار دستگاه های پوشیدنی را می‌دهد.

روشن نیست که این SDK ربطی به گوگل گلس دارد، گوگل گلس عینک پوشیدنی ساخته شده به وسیله گوگل است.

پیچای می‌گوید که مجموعه سخت‌افزاری گوگل در حال رشد است، این مجموعه شامل خط تولید نکسوس در گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها، نوت بوک‌های مقرون به صرفه کروم بوک و دستگاه‌های همراه مثل دانگل اچ دی م آی کروم کست است. او در این کنفرانس گفت که فروش کروم بوک ها به یک میلیون رسیده است.

زمان عرضه اسمارت واچ گوگل

این روزنامه همچنین خبر داده که گوگل می‌خواهد تولید ساعت هوشمند خود را با همکاری ال جی انجام دهد. گوگل اسمارت واچ احتمالا در کنفرانس در پیش رو  Google I/O 2014 رونمایی می‌شود. این کنفرانس در 26 -26 ژون برگزار می‌شود.

idownloadblog

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا