اعلام تایید نهایی در رابطه با توافق بین کمپانی‎های اپل، گوگل و…

چراغ سبز قاضی به توافق 415 میلیون دلاری در پرونده‎ای که علیه گوگل، اپل و دو کمپانی دیگر وجود داشت

قاضی بخش کشور آمریکا به اسم Lucy Koh سرانجام تایید نهایی خود در رابطه با توافق بین کمپانی‎های اپل، گوگل، ادوبی و اینتل و کارکنان سابق خود را، اعلام کرد.

میزان غرامتی که این شرکت‎ها باید پرداخت کنند گفته می‎شود حدود 415 میلیون دلار است، و باید سرانجام خاتمه‎ای برای شکایت طولانی مدتی باشد که علیه این کمپانی‎ها وجود دارد.

courtroom-gavel
برای کسانی که اطلاع ندارند باید گفت که در سال 2011، کارکنان‎های شرکت‎های تکنولوژی مذکور شکایتی را علیه این کمپانی‎ها ترتیب دارند که آن‎‎ها طی توطئه‎ای مانع افزایش حقوق کارکنان خود شده‎اند. طبق این شکایت نیز ادعا می‎شود که این شرکت‎ها با یکدیگر توافق کرده‎اند تا کارکنان همدیگر را استخدام نکنند تا مانع افزایش حقوق شوند و بابت این قضیه کارکنان این 4 شرکت خواهان 3 میلیارد دلار غرامت شدند.

در ماه مرداد سال گذشته، دو طرف به یک توافق 324 میلیون دلاری رسیدند، ولی قاضی Koh به دلیل اینکه چنین مقداری قادر به این نخواهد بود تمامی کارکنان دخیل در این دعوی حقوقی را تحت پوشش قرار دهد، آن را رد کرد.

سپس در ماه اسفند، Koh تایید اولیه‎ی خود در رابطه با توافق جدیدی به مبلغ 415 میلیون دلار را داد.

هرکدام از 60 هزار کارکنانی که در این دادخواست حقوقی لحاظ شده‎اند قسمتی از این توافق را براساس حقوق‎ شان بین سال‎های 2006 و 2009 دریافت خواهند کرد، یعنی بازه‎ زمانی که این شکایت آن را شامل می‎شود.

وکلای این پرونده چیزی نزدیک به 81 میلیون دلار دستمزد خواسته‎اند، ولی قاضی Koh تصمیم گرفت تنها به آن‎ها چیزی حدود 40 میلیون دلار پرداخت کند.

idownloadblog

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا