بررسی برنامه Stache ایجاد بوکمارک با سبکی متفاوت

زندگی ما پر از لینک‌هاست. از آنجایی که نمی‌توانیم هر آنچه را که می‌بینیم بخوانیم، بنابراین سعی می‌کنیم همه چیز را در جای مناسب خود قرار دهیم، مثلا مطالب طولانی را به اینستاپیپر بفرستیم یا وبلاگ‌های جالب را در پوشه‌های سافاری قرار دهیم.

لینک دانلود نرم افزار stache

کلیک کنید:  Stache

برنامه Stache

اپلیکیشن‌های بوکمارک چیز جدیدی در دنیای Post-PC نیستند، اما برنامه Stache این کار را به شکل متفاوتی انجام می‌دهد. برعکس اپلیکیشن‌های موسوم به Read it later که بر ساده کردن صفحات تمرکز دارند، برنامه Stache تنها به ذخیره‌ لینک‌ها نمی‌پردازد، بلکه تجربه‌ای شخصی و یگانه فراهم می‌کند. این برنامه یک گوشه دنج از سایت‌هایی که برای شما مهم هستند در گوشی اپل شما ایجاد می‌کند.

از همان ابتدا برنامه Stache خود را از دیگر برنامه‌های بوکمارکی که قبلا استفاده کرده‌اید، جدا می‌کند. برای آغاز، نیازی به ساختن حساب کاربری وجود ندارد (هر چند که باید iCloud را فعال کرده باشید). فراتر از آن، شما لیست معمول از لینک‌ها را مشاهده نمی‌کنید؛ ظاهری مشابه سایت‌های مورد علاقه شما در رابط کاربری آن دیده می‌شود، و صفحات خانگی و مقالات ذخیره شده به صورت پیش‌نمایش‌های بزرگی به صورت یک شبکه تر و تمیز دیده می‌شوند.

برنامه Stache

چینش ظاهری برنامه Stache باعث می‌شود بتوانید به سرعت تعداد زیادی لینک را از نظر بگذرانید، اما با جستجو سریع‌تر به نتیجه خواهید رسید. احتمالا بیشتر از جستجو استفاده می‌کنید، چون هیچ راهی برای مرتب کردن لینک‌ها جز براساس توالی زمانی وجود ندارد.

می‌توانید به صورت دستی URLها را وارد کنید تا در برنامه Stache ذخیره شوند، اما روش بهتر استفاده از افزونه تک کلیک مخصوص کروم و سافاری است. کلیک کردن روی لینک‌های ذخیره شده آن را در مرورگر پیش‌فرض باز خواهد کرد، این مرحله اضافه کمی غیرضروری است و امکان استفاده از مرورگر داخلی در آپدیت‌های آینده برنامه بسیار خوب خواهد بود. همین‌طور وجود یک حالت تر و تمیز از صفحات مفید خواهد بود، و البته یک API تا سرویس‌های آن محدود به مرورگرها نباشد. اما حتی بدون این موارد هم، برنامه Stache را می‌توان به دیگران پیشنهاد داد.

macworld

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا