اپ استور در سه ماهه اول 2015 موفق تر از گوگل پلی

براساس پستی در آخرین شماره ژورنال وال استریت که هرسه ماهه از سال برنامه ها را بررسی می کند ؛ درآمد آپ استور شرکت اپل در سه ماهه اول سال 2015 به میزان 10 درصد بیشتر از گوگل پلی بوده است. همچنین درآمد آپ استور به میزان 70 درصد نیز از پلی استور بیشتر بوده است ، این درحالی است که میزان دانلودها از فروشگاه گوگل پلی  در همین سه ماهه ای که سپری شد 70 درصد بیش از آپ استور بود.

App-Store-Google-Play-Q1-15

 

افزایش درآمد اپل در آپ استور به این شرکت کمک کرد که سنت شکنی کند و این عقیده را که گوگل پلی پردرآمدترین سایت دانلود اپلیکشن است معکوس کند ، البته هنوز پلی استور به پیشگام بودن خود در زمینه دانلود بازی ها ادامه می دهد.

اپل در سه ماهه آخر سال 2014 نیز از نظر درآمد 60 درصد فراتر از گوگل پلی بود اما این میزان را در سه ماهه آغازی سال جاری در چین و ایالات متحده به 70 درصد رساند. کشور چین یک نقطه روشن برای اپل محسوب می شود و بیش از هرکشوردیگری توانسته است سهام فروش آیفون را داشته باشد. مصرف کنندگان چینی همیشه به دنبال صفحه نمایش بزرگ تر هستند و پس از عرضه آیفون 6 و 6 پلاس برای خرید آن هجوم آوردند و به طبع پس از آن سروکارشان با آپ استورو خرید از آن بوده است.

در سه ماهه اول 2015چین در میزان دانلود برنامه های آپ استور به ایالات متحده برتری داشت ، این در حالی است که گوگل پلی در سرزمین چین فعالیت رسمی و خاصی ندارد.

اختلاف بین گوگل پلی و آپ استور از نظر در آمد فروش برنامه ها همیشه یک موضوع مهم بین اندروید و آی او اس بوده است تعدادی از بهترین برنامه نویسان و  توسعه دهندگان جهان به تازگی به برنامه های آی او اس روی آورده اند زیرا اکوسیستم اپل برای برنامه نویسی آیفون ، آیپاد و آیپد زمینه سودی بیشتری را برای برنامه نویسان فراهم می کند این در حالی است که گوگل پلی بیشترین دانلود ها را دارد زیرا کاربران اندروید در سراسر جهان بیش از آی او اس است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا