جریمه شرکت اپل به دلیل سوء استفاده از پتنت بنیاد تحقیقات فارغ التحصیلان ویسکانسین

به دستور دادگاه ، شرکت اپل باید محکوم به پرداخت 234 میلیون دلار جریمه به فارغ التحصیلان دانشگاه تحقیقاتی ویسکانسین است . شرکت اپل از یکی از اختراعات دانشجویان این دانشگاه در آیفون ها و آیپد های اپل در سال 2014 استفاده کرده است و به دلیل استفاده غیر قانونی و سوء استفاده کردن از ثبت اختراع این محققان باید این جریمه را پرداخت کند . این دانشگاه از سال 2014 پیگیر این پرونده بود که بالاخره موفق شد ، البته هنوز مانع هایی از جمله اعتراض شرکت اپل وجود دارد.

2015-10-19_212233

این ثبت اختراع مربوط به سرعت و کارایی پردازش کامیپوتر می شود به صورتی که سرعت آن را افزایش پیدا می کند

برای رسیدن به نتیجه نهایی و ثبت این اختراع ، محققین این شرکت خسارتی حدود 862 میلیون دلار پرداخت کرده اند و پس از آزمون و خطاهای بسیار به این اختراع نهایی دست پیدا کرده اند . آن ها در ابتدا از شرکت اپل خواستار جریمه 400 میلیون دلاری بودند که به دستور دادگاه و احتمالا توافق دو طرف این جریمه به 234 میلیون دلار کاهش پیدا کرد . با این وجود اپل اعلام کرده است که به این حکم اعتراض خواهد کرد تا درباره حکم داده شده تجدید نظر کند . این فناوری در تراشه‌ های A7، A8 و A8X مورد استفاده قرار گرفته است که در آیپد ها ، آیفون 5 اس ، آیفون 6 و آیفون 6 پلاس وجود دارند.

مدیران عامل بنیاد تحقیقات فارغ التحصیلان ویسکانسین گفت : ما در این مورد سخت عمل خواهیم کرد . محققان دانشگاه ما یکپارچه و منظم بر روی این اختراع کار کردند و به سختی مجوز اکتشاف برای آن ها صادر شده است . دریافت جریمه از شرکت اپل خبر بزرگی برای مخترعان ما است . او امیدوار به رسیدن یک راه حل نهایی با شرکت اپل است و می گوید که قصد دارد هر چه سریعتر این موضوع حل شود و با اپل کار خود را ادامه دهد و ارتباط این 2 نهاد قوی تر از گذشته شود.

این اولین بار نیست که دانشگاه ویسکانسین قصد دریافت جریمه از شرکتی را دارد . این دانشگاه چند سال گذشته نیز جریمه 110 میلیون دلاری از شرکت اینتل دریافت کرد . شرکت اینتل در سال 2008 از یکی از اختراعات این دانشگاه سوء استفاده کرد و در دستگاه های خود آن اختراع را مورد استفاده قرار داد.

به هر حال شرکت اپل در حال حاضر قصد پرداخت جریمه را ندارد و در انتظار تجدید نظر حکم دادگاه است.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا