اپل: احتمال خرابی باتری‌های بیشتری در آیفون 6s

اپل به تازگی پس از کشف مشکلی که در رابطه با باتری تعداد کمی آیفون 6s وجود داشت، برنامه‌ای برای تعویض این دستگاه‌ها وضع کرده است، اما این شرکت اکنون می‌گوید که ممکن است بخش کوچک دیگری از مدل‌های آیفون 6s هم همین مشکل باتری را داشته باشند.

به عبارت دیگر، احتمال وجود آیفون‌های دیگری که باتری خراب دارند هم وجود دارد، اگرچه به نظر می‌رسد که اپل در حال حاضر در حال کنترل صدمات است و فراخوانی دستگاه‌ها را فقط متعلق به «تعداد کمی» می‌داند، ولی به نظر می‌رسد که مشکل از آن چیزی که در ابتدا گمان شده بود گسترده‌تر است.

apple-admits-more-iphone-6s-units-could-have-a-faulty-battery-510760-2

به‌روزرسانی iOS در راه است

اپل در بیانیه‌ی به‌روز شده‌ای در وبسایت چینی زبان خود گفته آن‌ها معتقدند که ممکن است بخش دیگری از آیفون‌های 6s هم دچار خاموش شدن ناگهانی شوند. این شرکت در اصل گفته بود که فقط دستگاه‌هایی که در بازه‌ی زمانی سپتامبر تا اکتبر ۲۰۱۵ طراحی شده‌اند تحت تاثیر این مشکل قرار گرفته‌اند.

اپل می‌گوید: «کاربران از خارج از بازه‌ی زمانی بالا هم گزارش‌هایی درباره‌ی خاموش شدن ناگهانی دستگاه داده‌اند. برخی از این خاموش شدن‌ها می‌تواند عادی باشد، چون آیفون گاهی اوقات برای حفاظت از قطعات الکترونیکی خود خاموش می‌شود.»

این شرکت فعلاً در حال آماده سازی انتشار به‌روزرسانی جدیدی برای iOS است تا با کمک آن بتواند واحدهای مبتلا را شناسایی کرده و مشکل را قرنطینه کند. به گفته‌ی اپل انتظار می‌رود که این آپدیت تا هفته‌ی آینده منتشر شود، ولی هنوز مشخص نیست که این به‌روزرسانی فقط برای آیفون 6s ارائه می‌شود یا مدل‌های دیگر هم قادر به نصب آن خواهند بود. علاوه بر این ما گزارش‌هایی هم در مورد مشکلات ناشی از آیفون‌های دیگری که به طور غیرمنتظره خاموش می‌شوند هم دیده‌ایم، اما شاید اپل فقط آیفون 6s را هدف قرار داده باشد.

این شرکت می‌گوید: «به منظور جمع آوری اطلاعات بیشتر، در آپدیتی که هفته‌ی آینده برای iOS منتشر می‌شود قابلیت تشخیصی اضافه‌ای افزوده‌ایم. این قابلیت در هفته‌های آینده اطلاعات متنوعی فراهم می‌کند که می‌تواند به الگورتیم‌های بهبود مدیریت کارایی باتری و عملیات‌های خاموش شدن بپردازد. اگر چنین بهبودهایی محقق شود، ما آن را در به‌روزرسانی‌های بعدی منتشر می‌کنیم.»

بر اساس گفته‌های خود اپل، از زمان تولید باتری این آیفون‌ها مدت زمان زیادی گذشته، بنابراین آن‌ها سریع‌تر خراب شدند و حتی با وجود نمایش حدود ۵۰ درصدی شارژ باتری، دستگاه‌ها به ناگاه خاموش می‌شوند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا