اپل با Intertrust در مورد نقض حق امتیاز به توافق رسید

اپل در این هفته، خارج از دادگاه به حل و فصل با Interest Technologies رسید که این سازمان به طور مشترک توسط غول‎های تکنولوزی یعنی سونی و فیلیپس خریداری شده است و شکایتی علیه سازنده آیپد در سال گذشته عرضه کرد که دلیل آن عدم پیروی از حق امتیاز در 24 حق امتیاز روی محاسبات توزیع شده است.

امتیاز

توافق اپل با Intertrust در مورد نقض حق امتیاز

در شکایت اصلی مشخص نشده بود که دقیقا کدام حق امتیازهاست که Intertrust به خاطر آن از اپل شکایت کرده است ولی سازمان مدیریت حقوق دیجیتالی را جزو اختراعات خود می‎داند. بنابراین عجیب نبود که سه شنبه دو طرف اعلام کردند که به توافق رسیده‎اند…

AppleInsider اینگونه گزارش داده است:

حقوق‎دانان اپل و اینترتراست به استحضار قاضی Yvonne Gonzalez Rogers در روز سه شنبه رساندند که به توافقی رسیده‎اند و خواستند که این شکایت مختومه اعلام شود. Gonzalez نیز این خواسته را قبول کرد و همه ادعاها و پیش داوری‎ها را لغو کرد و هر طرف باید هزینه‎ها و قیمت‎های خود را بپردازد. شرایط این توافق آشکار نشد.

اینترتراست در اصل این شکایت را در ماه مارس گذشته بیان داشت که ذکر می‎کرد تقریبا اپل در همه محصولات خود لااقل یکی از 15 حق امتیاز این شرکت را نادیده گرفته است. این حق امتیازها شامل امنیت و محاسبات توزیع شده امن است که گفته شده در آیفون،آیپد، اپل تی‎وی و کامپیوترهای مک از آن‎ها استفاده شده و همچنین در iTunes و iCloud و App Store نیز مورد استفاده قرار گرفته است.

زیاد غیرعادی نبود که اپل به توافق برسد. حق امتیازهای اینترتراست در چند سال اخیر چندین بار نادیده گرفته شده‎اند. این شرکت در سال 2004 مقابل مایکروسافت برنده شد و 440 میلیون دلار خسارت گرفت و تقریبا به همه سازمان‎های تکنولوژی لیسانس داده است.

علاوه بر این، گروه قضایی Tim Cook دستشان با حق امتیاز تکنولوژی و شرکت سامسونگ پر است که در اوایل این هفته اتفاق افتاد. این دفعه اپل دنبال گرفتن 2 بیلیون دلار خسارت از شرکت سازنده کره ای برای شکستن 5 حق امتیاز نرم افزاری خود است.

idownloadblog

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا