ساعت اپل و آزردگی بالقوه پوست

اپل قضیه‎ی استفاده از مواد ساخت ساعت اپل و بند‎های آن را بزرگ می‎کند و حتی یک صفحه وب ویژه در رابطه با ساخت آن ساخته است و در آن ویدیو‎های تبلیغاتی قرار داده است که در آن‎ها نشان می‎‎دهد چرا این مواد اولیه به خودی خود دستاوردی به شمار می‎روند.

1

با این‌حال، بعضی از افراد که از آلرژی رنج می‎برند یا به سادگی به بعضی از مواد خاصی که پوست ‎آن‎ها را لمس می‎کند، حساس هستند باید نکات زیر را جدی گرفته و برای جلوگیری از آزردگی پوست، بیشترین راحتی را داشتن و جلوگیری از آسیب طولانی مدت به دستگاه، آن‎ها را دنبال کنند.

حالا، اپل که به خود بواسطه ایجاد ویژگی‎های خاص ساعت اپل می‎بالد، فراتر از این هم عمل می‎کند و اعلام می‎کند در ساعت خود مواد شیمیایی خاصی قرار نداده است.

این کمپانی ادعا می‎کند که هزاران تست ترکیب مواد را انجام داده، بیش از هزار مدل آزمایشی از این ساعت را برای تحقیقات تولید کرده است، صد‎ها ارزیابی سم‎شناسی انجام داده و با متخصصان پوست دارای تاییدیه‎های پزشکی، مشورت کرده است.

با اینحال این شرکت چنین هشدار می‎دهد که درصد کمی از افراد در برابر مواد خاص واکنش‎هایی را تجربه خواهند کرد. این امر می‎تواند به علت آلرژی، فاکتور‎های محیطی، درمعرض گیری فراوان در برابر موادی که آزردگی ایجاد می‎کنند نظیر صابون یا عرق، و دیگر عامل‎ها باشد.

اگر شما می‎دانید که آلرژی یا حساسیت‎های دیگری دارید، نکات زیر را بررسی کرده تا از واکنش‎های آلرژیک به علت بر دست کردن ساعت تان جلوگیری کنید.

ساعت، بند‎های ساعت و پوست خود را تمیز و خشک نگهدارید

این امر بویژه بعد از ورزش یا درمعرض قرارگیری با مایعات خاص مهم است. نه تنها خشک و تمیز نگه داشتن ساعت، بند‎های ساعت و پوست‎تان از آسیب به دستگاه در بلند مدت جلوگیری می‎کند بلکه راحتی شما را نیز به حداکثر می‎رسد.

اگر عرق، صابون، ضد آفتاب یا لوسیون‎های دیگر به بین ساعت و پوست شما وارد شود، آزردگی پوست به احتمال زیاد رخ می‎دهد. خیلی راحت از پارچه غیرجاذب و فاقد کرک برای  ساعت اپل مدل ورزشی خود بعد از ورزش یا در معرض قرارگیری با این مایعات برای تمیز کردن، استفاده کنید.

5

در رابطه با دیگر مدل‎های ساعت، اپل لطف کرده است و به همراه تمامی ساعت‎های فولادی ضد زنگ دارای بند فلزی با تکه‌های به هم پیوسته (Link Bracelet) و همچنین مدل‎های سفارشی ساعت اپل، پارچه‎ی مخصوص تمیز کردن قرار داده است.

در اختیار پوست خود فضایی برای نفس کشیدن قرار دهید

سنسور ضربان قلب در پشت ساعت نیاز به تماس مستقیم با پوست برای درست کار کردن دارد و همچنین برای ویژگی‎هایی نظیر کشف مچ (Wrist Detect) و موتور ضربه لمسی (Taptic Engine) لازم است. از طرف دیگر، بند ساعتی که بیش از حد سفت باشد می‎تواند باعث آزردگی پوست شود و بندی که خیلی ول باشد می‎تواند باعث سایش شود.

6

بهترین حالت نه زیاد تنگ بودن و نه زیاد ول بودن بند است. باید با امنیت لازم بسته شود ولی دست هم احساس راحتی کند. به عنوان یک اصل اساسی، پوست شما باید فضای لازم برای نفس کشیدن را داشته باشد در همان حین که تماس خود با سنسور ضربان قلب را حفظ می‎کند. افراد فعال می‎خواهند که بند ساعت خود را برای ورزش و تمرین‎های ورزشی سفت کنند، سپس آن را زمانی که کارشان تمام شد شل کنند. حرف از ورزش که شد، شاید شما بخواهید از راهنمای ما در رابطه با به دست آوردن میزان دقیق ضربان قلب با ساعت اپل خود، استفاده کنید.

مدل درستی از ساعت اپل و بند آن را انتخاب کنید

انتخاب درست ساعت و بند آن تنها ربطی به سلیقه‎‎ی شخصی و مد ندارد، افرادی که از آلرژی‎های شناخته شده‎ای رنج می برند و حساسیت فراوانی دارند باید تدبیر‎های لازم را انجام دهند تا از مواد خاصی نظیر فلزات یا پلاستیک دوری کنند.

اپل در این زمینه مشخص کرده است که مدل ورزشی خاکستری مشکی ساعت اپل، قسمت‎های فولاد ضد زنگ بعضی از بند‎های ساعت اپل و آهن‎ربا‎هایی که در ساعت و بند‎ها هستند حاوی مقداری نیکل هستند، ولی این مقدار پایین‎تر از حد مجازی است که توسط قوانین کمسیون اروپایی REACh، وضع شده است که در رابطه با ثبت، ارزیابی، تایید و محدودیت‎های مرتبط با مواد شیمیایی در محصولات مختلف است.

2

طبق گفته‎ی اپل، برای اکثر افراد در معرض قرارگیری با نیکل بعید است مشکل آفرین باشد ولی شما در صورتی که حساس به واکنش‎های مربوط به نیکل هستید باید از احتمال بروز حساسیت آگاه باشد. به علاوه، مقادیر اندکی از متاکریلات‎ها از مواد چسبنده در ساعت اپل، حلقه میلانی، قفل مدرن (Modern Buckle) و حلقه چرمی، پیدا شده‎اند.

3

چنین چیزی تقریبا عادی است از آنجاییکه محصولاتی نظیر چسب زخم و دیگر محصولاتی که در تماس با پوست قرار می‎گیرند معمولا حاوی متاکریلات‎ها هستند. با اینحال، اپل فراتر از این نیز عمل کرده است و در طراحی ساعت و بند‎های آن تدبیری لحاظ کرده است که قسمت‎های حاوی متاکریلات‎ها در تماس مستقیم با پوست شما نباشند. اما افرادی که به این مواد حساس هستند، یا ممکن است در طول زمان حساسیت کسب کنند، باید یقینا این اطلاعات را قبل از خرید این ساعت مد نظر بگیرند.

4

یک لیست خلاصه از موادی که اپل در ساعت اپل و بند آن بکارگرفته است عبارت است از:

مواد اولیه‎ی موجود در ساعت اپل

•    ساعت اپل: فولاد ضد زنگ 316L، کریستال یاقوت کبود، سرامیک
•    ساعت اپل ورزشی: آلومینیوم سری 7000، شیشه یون ایکس، کامپوزیت
•    ساعت اپل مدل سفارشی: طلای 18 عیار، کریستال یاقوت کبود، سرامیک

مواد اولیه‎ی موجود در بند‎های ساعت اپل

•    ورزشی: فلوئور های پلاستیکی به همراه فولاد ضد زنگ یا طلای 18 عیار
•    حلقه میلانی: فولاد ضد زنگ
•    Link Bracelet: فولاد ضد زنگ
•    حلقه چرمی: چرم به همراه فولاد ضد زنگ
•    قفل مدرن: چرم به همراه فولاد ضد زنگ یا طلای 18 عیار
•    قفل کلاسیک: چرم به همراه فولاد ضد زنگ یا طلای 18 عیار

برای بررسی بیشتر مواد استفاده شده در هنگام تولید ساعت، لیست اپل از مواد شمیایی برای دستگاه‎های مشابه با ساعت اپل را مشاهده کنید. این لیست مواد شیمیایی را مشخص می‎کند که این شرکت در رابطه با تماس طولانی با پوست تست کرده است از جمله فیبر‎های سنتزی و طبیعی و پلیمر‎ها، روکش‎ها، جوهر، چرم، پلاستیک، مواد چسبنده، فلزات و مواد سرامیکی.

علایم آزردگی پوست؟

علایمی نظیر سرخی، تورم، خارش یا هرگونه علایم مرتبط با آزردگی پوست و واکنش‎‎های آلرژیک را زمانی که مشاهده کردید به توصیه اپل با پزشک خود، قبل از بر دست کردن مجدد ساعت اپل، مشورت کنید.

مجددا، شما نیازی نیست به مواد خاص یا مواد شیمیایی معینی آلرژی دقیقا داشته باشد چون فاکتورهای محیطی و در معرض قرارگیری طولانی در برابر مواد ایجاد کننده نظیر صابون یا عرق، به همراه هزاران عامل دیگر، می توانند در ایجاد واکنش‎هایی نظیر آزردگی پوست، التهاب بافت پوست، جوش‎های التهابی و به همین ترتیب موارد دیگر، نقش داشته باشند.

آیا شما توصیه‎های دیگری نیز دارید که با خوانندگان ما در میان بگذارید؟ آیا شما به مواد شیمیایی استفاده شده در طول فرآیند ساخت ساعت اپل آلرژی دارید؟ ما را با نظرات خود آگاه سازید.

idownloadblog

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا