آیا اپل و سواچ در زمینه ساعت های هوشمند همکاری می کنند؟

طبق گزارشی بحث برانگیز از خبرگزاری VentureBeat، و با استناد به یک منبع مطلع از برنامه های شرکت اپل، این شرکت با شرکت هایی مثل سوآچ برای عرضه iWatch در سبک ها و قیمت های مختلف همکاری می کند.

” در حالیکه اکثر ناظران شرکت اپل به این نتیجه رسیده اند که این شرکت به تنهایی یک یا دو مدل از “آی واچ” را ارائه خواهد کرد ولی بخش الکترونیکی و رسانه ای شرکت بزرگ اپل در کالیفرنیا ممکن است در تجارت ساعت هوشمند با چندین شرکت همکاری کند.

طبق منابع خبرگزاری شرکت اپل و شرکای آن گروهی از ساعت هوشمند را متناسب با  قشرهای مختلف جامعه و سلیقه هایی که در سایت from geek to chic نظرسنجی شد عرضه خواهند کرد.”

به گزارش خبرگزاری VentureBeat شرکت سوآچ ممکن است در ارائه یک یا چند مدل از ساعت های هوشمند با اپل همکاری کند. همچنین طبق شایعات شرکت اپل ممکن است با Timex نیز همکاری داشته باشد. همچنین ساعت های هوشمند آی واچ به احتمال زیاد با وجود این همکاری های با برند شرکت اپل عرضه خواهند شد.

همکاری احتمالی شرکت اپل با سوآچ و سایر شرکت های مربوط به ساخت ساعت مچی، نشان می دهد که اپل به دنبال ساخت ساعت های هوشمندی است که اولا صفحه نمایش آن 2.5 اینچ باشد و ثانیا سنسورهای هوشمند آن مطابق با معیارهای سلامت و بهداشت باشد.

اپل همچنین گروهی از کارشناسان بهداشتی را برای کمک در ساخت و عرضه ساعت هوشمند آی واچ استخدام کرده است ، این نشان دهنده توسعه این تصمیم اپل می باشد. تا کنون با توجه به تمامی شایعاتی که وجود دارد چند نکته پیرامون ساعت های هوشمند آی واچ به نظر می رسد یکی از این نکات این است که ممکن است اپل از فناوری طراحی مقیاسی در ساخت صفحه نمایش این ساعت ها استفاده کند و قادر به یکپارچه سازی نظرات تمامی شرکت ها پیرامون این محصول باشد.

paparazzi

ساعت معروف شرکت سوآچ “Paparazzi” که سال 2004با همکاری مایکروسافت ساخته شد.

بسیاری از گزارش ها ازجمله مینگ چی کو تحلیل گر KGI نشان داده اند که اپل ساعت های هوشمند آی واچ در طیف وسیعی از قیمت ها ومدل های مختلف برای پاسخ به سلیقه های مختلف عرضه خواهد کرد. همچنین اپل گفته است که برای بازاریابی ساعت های آی واچ از مدل ها استفاده خواهد کرد اما تاکنون گزارشی در این مورد که دقیقا چه افرادی به عنوان مدل مد نظر شرکت اپل هستند وجود ندارد.

تیم کوک دیروز در مصاحبه ای گفت :

شرکت اپل در حال حاضر فقط با گروه IBM همکاری دارد و سایر شایعات پیرامون همکاری با سایر شرکت ها غیرمعمول است . وی تاکید کرد همکاری اپل و IBM رقابتی نمی باشد ولی در همکاری  با شرکت سوآچ ممکن است این امر صدق نکند.

همچنین سال گذشته مدیرعامل شرکت سوآچ “نیک هایک” اظهارات منفی پیرامون محصول آی واچ شرکت اپل داشت و بیان کرد که “من فکر نمیکنم این محصول یک انقلاب در دنیای تکنولوژی باشد!” تجربیات شرکت سوآچ در زمینه ساعت های هوشمند محدود نیست. این شرکت پیش از این هم در زمینه عرضه ساعت هوشمند Paparazzi با شرکت بزرگ مایکروسافت همکاری داشته است.

به گفته هایک : شرکت های اپل و سوآچ فقط در زمینه تولید موادی برای بهینه سازی انرژی و در زمینه فناوری از سال ها پیش با هم همکاری داشته اند اما در ماه مارس سال جاری هایک به وضوح اعلام کرد که شرکت سوآچ علاقه ای به همکاری در زمینه ساعت های مچی با سایر شرکت ها از جمله اپل ندارد که این موضوع  شک و تردید های ما نسبت به گزارش های اخیر درباره این همکاری را بیشتر کرده است.

انتظار می رود که شرکت اپل در ماه اکتبر ساعت های هوشمند آی واچ خود را عرضه کند.

 macrumors

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا