اپل مشخصات iBeacon را معرفی کرد

iBeacon اپل، یک سیستم موقعیت یاب داخلی است که می تواند دستگاه های نزدیک را که پیام های تبلیغاتی ارسال می کنند شناسایی کند. البته این مورد با توجه به اختیاراتی است که شما اعمال می کنید. چنین سیستمی، به تازگی مورد توجه بسیاری قرار گرفته است. برای نمونه، برخی از برند ها مانند “لیگ اصلی بیس بال”،  اپل که خود این سیستم را آماده کرده است، “فروشندگان مختلف”، “فروشگاه های مواد غذایی” و حتی “فروشگاه های لوازم جانبی خودرو” می توانند از این سیستم استفاده کنند.

مشخصات iBeacon

مشخصات iBeacon

بر اساس گفته‎ی BEEKn.net، اپل در حال حاضر مشخصات دقیقی برای پلت فرم iBeacon منتشر کرده است که برگرفته از ابتکاراتی است که اپل به کار گرفته است. اسناد نشان می دهد که ظاهرا این مقوله جدا از مشخصات Bluetooth MFi می باشد. (MFi همان Made for iPhone است)

به گفته اپل، مشخصات iBeacon به صورت دقیق تر بعد از عقد قرارداد عدم افشا در دسترس خواهند بود. استفاده از برنامه رایگان است و به سازندگان لوازم جانبی اجازه می دهد تا از نام iBeacon استفاده کنند.

هر دستگاهی که از نام iBeacon استفاده می کند باید از نام تجاری استفاده معنی داری داشته و دارای صرفه جویی انرژی شبکه Bluetooth LE به صورت سازگار با استانداراد اپل باشد.

انتشار دهنده توضیح می دهد:

هیچ محدودیت خاصی برای iBeacon وجود ندارد. معنای ساده این است که هر کس به نام تجاری دسترسی دارد و همین مورد برای کار کردن با دستگاه های اپل به خوبی پیکربندی شده است.

رویکرد قرارداد های اپل به گونه ایست که به نظر نمی رسد که هیچ گونه محدودیتی بر روی سازگاری دستگاه های iBeacon ایجاد کند.

این مورد کمک می کند که iBeacon هایی که توسط اپل سازگار شده اند را از iBeacon هایی که سایر شرکت ها برای اندروید و سایر پلت فرم ها ایجاد می کنند شناسایی کنیم. (مانند Qualcomm’s new Gimbal platform یا Philips’s smart lights)

BEEKn.net تصدیق کرد:

در حالی که در حال حاضر علامت تجاری iBeacon به سمت تایید دستگاه های خاص که دارای تایید Apple MFI هستند حرکت می کند ما می بینیم که این مورد به صورت گسترده از اپل استفاده می شود.

اپل نام تجاری ‘iBeacon’ را در نوامبر گذشته اعمال کرده است. این برنامه ارتباطات و سیستم های GPS را پوشش می دهد، دستگاه های شبکه، دستگاه های صوتی و یک لیست طولانی از فرستنده ها و رابطین مورد پشتیبانی هستند.

در میان طبف گسترده‎ی این سناریو و استفاده های ثبت شده: چیز هایی مانند خدمات مالی، خدمات پرداخت صورتحساب، بدهی و خدمات کارت اعتباری، خدمات پرداخت الکترونیکی، مدیریت کسب و کار، خدمات پردازش داده ها، خدمات آژانس های تبلیغاتی، تبلیغات، بازاریابی، مشاوره، فروش، انجام تحقیقات بازار، تجزیه و نحلیل پاسخ های تبلیغاتی و … نیز مورد پشتیبانی هستند.

سندی وجود دارد که iBeacon را به عنوان یک فرستنده تعریف کرده و API که باعث می شود استفاده از روتکل Bluetooth LE امکان پذیر شود.

گرچه برخی از کاربران، iBeacon را به علت اینکه روش دیگری برای ارسال گروهی اسپم یا پیام های تبلیغاتی به کاربر است رد می کنند اما باید یاد آور شد که انتخاب کردن پیام ها بر عهده شماست. شما باید دریافت پیام ها را بر اساس هر فروشنده تایید کنید.

این امر مستلزم دریافت یک برنامه رایگان است و به شما اجازه می دهد تا در مورد دربافت و دیدن پیام ها تصمیم بگیرید.

idownloadblog

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا