امکان حذف برنامه های غیر ضروری در آیفون و آی پد

کاربران آیفون و آی پد به زودی امکان حذف برنامه های غیر ضروری را خواهند داشت

پس از خرید گوشی های آیفون برخی از برنامه های غیر ضروری و پیش فرض روی آن نصب شده است که شما امکان حذف آن ها را ندارید . اما به تازگی اپل اعلام کرده ممکن است به کاربران اجازه حذف این برنامه های غیر ضروری را بدهد . این برنامه های پیش فرض حجم زیادی از فضای گوشی را می گیرند که باعث نا رضایتی مشتریان شده بود و اپل با این تصمیم قصد رضایت مشتریان خود را دارد.

2015-09-17_163813

معمولا این برنامه ها Bloatware نامیده می شوند که با نصب سیستم عامل بر روی گوشی نصب شده و فضای گوشی را می گیرند .

تیم کوک اپل گفت : این مسئله خیلی پیچیده تر از آن است که به نظر می رسد . برخی از برنامه ها ه مسائل دیگر ایفون مربوط می شوند و در صورت حذف آن ها شاید گوشی دچار مشکل شود . من درک میکنم مردم نیاز به انجام این کار و حذف برنامه های غیر ضروری دارند ولی اینکار نیاز به زمان دارد و باید تحقیق و آزمایش کرد که با حذف کدام یک از برنامه ها آسیبی به گوشی وارد نمی شود .

البته برخی از این برنامه ها هم مرتبط نبوده و لذا به راحتی قابل حذف هستند. اپل در تلاش است که روش مناسبی برای کمک به کاربران در این زمینه بیابد.

تیم کوک به زمان مشخصی برای فعال شدن قابلیت حذف برنامه های غیرضروری از آیفون اشاره نکرد و تنها گفت ما در حال بررسی موضوع هستیم. برخی منابع مطلع می گویند احتمال دارد اپل در زمان به روزرسانی سیستم عامل iOS 9 قابلیت یادشده را فعال کند.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا