آیا اپل به مارک آیفون “iFon” هندی واکنش نشان خواهد داد ؟

در حالی که نام تجاری iPhone به عنوان یکی از محصولات اپل برای بسیاری از مردم شناخته شده است اما در برخی نقاط جهان این قضیه صحت ندارد . مثلا در برزیل ، آیفون در واقع فقط به عنوان یکی از محصولات رقابتی با نام تجاری است که قبل از عرضه محصول با سایر نام های تجاری رقابت می کند . به نظر می رسد که اپل این بار در هند در رقابت با یک نام تجاری دیگر به نام “iFon ” قرار گرفته است .

بر اساس گزارشات ، یک شرکت هندی به نام iVoice Enterprise ،نام تجاری آیفون (iPhone) را به چالش کشیده است . آنها ادعا می کنند که تلفظ آیفون شباهت بسیار زیادی با مارک iFon آنها دارد و عرضه آیفون های اپل ، شانس موفقیت محصولات شرکت آنها را به طور کامل نابود کرده است .

V.P. Balaji ، مدیر عامل شرکت ادعا می کند که سرمایه گذاران و شرکای تجاری شرکت پس از عرضه iPhone از حمایت و پشتیبانی شرکت هندی صرف نظر کرده اند .

او گفت : ” طراحی و ساخت گوشی ها قرار بود به شرکت هایی در چین و تایوان سپرده شود . ما می خواستیم یک تلفن با قیمتی مناسب برای مردم سراسر کشور تولید کنیم و برای همین نام آن را (India Phone (iFon گذاشتیم .”

iphone-india

او همچنین تاکید می کند که iPhone از سال 2009 در هند شناخته و عرضه شده است . این در حالی است که تاسیس شرکت آنها به سال 2007 بر می گردد . این شرکت در حال حاضر دادخواست خود را به هیئت مدیره انجمن مالکیت معنوی نام های تجاری هند تقدیم کرده است . با این امید که نام iPhone از دفتر ثبت نام های تجاری حذف شود .

به نظر شما آیا آنها موفق به انجام این کار خواهند شد ؟ شاید همانطور که شرکت برزیلی توانست ، شرکت iVoice نیز شانس خوبی داشته باشد .به هر حال باید منتظر بمانیم !

ubergizmo

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا