اپل در یوکوهامای ژاپن در حال ساخت مرکز فناوری است

به گزارش وب‌سایت خبری NHK، اپل در حال ساخت یک مجموعه‌ و مرکز بزرگ تکنولوژیکِ آینده نما در یوکوهامای ژاپن، محل زندگی حدود چهار میلیون نفر است. امروز در یوکوهاما یک کنفرانس مطبوعاتی برای معرفی این پروژه برگزار شده بود.

1

مقامات این شهر حتی نمایی مفهومی از محدوده‌ی این پروژه و طراحی غیر معمول آن برای چنین محیط بزرگ و دوستانه‌ای به منظور انجام کارهای تحقیقاتی و تولیدی تهیه کرده‌اند.

مرکز تحقیقات و توسعه‌ی اپل ۲۷۰۰۰۰ فوت مربع زیر بنا دارد و این ساختمان را به بزرگترین مرکز تحقیقاتی آسیا تبدیل می‌کند. مانند دیگر مراکز تحقیقات و توسعه‌ی اپل، این ساختمان چهار طبقه از برق تولید شده توسط منابع انرژی پاک استفاده می‌کند.

3

سوای از استفاده از انرژی به دست آمده از شبکه‌ها، این ساختمان از منابع انرژی ثانویه هم مثل آب تصویه و بازگردانی شده و حتی درختانی که بر روی سقف این مرکز برای محافظت از آن تعبیه شده‌اند استفاده می‌کند.

با جایگزینی کارخانه‌ی پاناسونیک در آن منطقه، این ساختمان با مجموعه‌ای از آپارتمان‌ها و مراکز تجاری محاصره شده است.

با تصمیم این شرکت کوپرتینویی برای ایجاد مرکزی جدید تا ۲۰۱۶، شروع کار ساخت و ساز این ساختمان در پایان امسال آغاز می‌شود. یوکوهاما بعد از توکیو بزرگترین شهر در ژاپن است.

خبر ساخت این مرکز تحقیقات و توسعه‌ی اپل در ژاپن، اولین بار در ماه دسامبر سال گذشته منتشر شد؛ زمانی که یکی از وزرای ژاپن، آبه شینزو تایید کرد که شرکت ساژنده‌ی آیفون احتمالاً مرکزی آینده نما در یوکوهاما خواهد ساخت.

این وزیر گفته بود: «اپل تصمیم بر ایجاد یک مرکز تحقیق و توسعه‌ی پیشرفته در ژاپن گرفته و به زودی آن را معرفی خواهد کرد.»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا