اپل در حال خرید Renesas SP Drivers برای افزایش عمر باتری

شایعه: اپل در حال خرید Renesas SP Drivers است تا بتواند عمر باتری و کیفیت عکس‎ها در iphone را بهبود دهد

سایت بازرگانی ژاپنی Nikkei خبر داده است که اپل درحال بحث با سازنده‎ی چیپ به نام Renesas Electronics است این بحث در مورد همکاری آنها در تهیه چیپ‎های صفحه نمایش یعنی Renesas SP Drivers می‎باشد.

این معامله به tim cook و سازمان او  اجازه می‎دهد که تکنولوژی جدیدی را زیر سقف خود آورده و به مهندسان اپل کمک کند تا عمر باتری و کیفیت عکس‎های آیفون  را بهبود دهد.

Renesas Electronics در لیست تهیه کنندگان رسمی اپل قرار دارد. اپل معمولا روی همکاران و تهیه کنندگان خود،هر موقع که به درد بخورد، سرمایه گذاری می‎کند. برای نمونه این سازمان 10 درصد از سهام uk را که طراح نیمه رساناها در تکنولوژی‎های مصورسازی است دارد، که این تکنولوژی طرح اصلی پردازنده‎های گرافیکی در دستگاه‎های ios می‎باشد.

Nikkey این گونه ذکر می‎کند:

اپل در حال بررسی Renesas SP Drivers است که یک همکاری  بین Renesas و شرکت Sharp همراه با Powerchip کشور تایوان است. گفته شده است که اپل دنبال همه سهام 55 درصدی Renesas به قیمت 50 بیلیون ین ( 479 میلیون دلار) است.

این سازمان شهر توکیو ظاهرا سودی معادل 6 بیلیون از فروش 60 میلیون ینی خود در سال مالی خود که دوشنبه پایان یافت، به دست آورده است.

اپل تصمیم دارد تا تابستان به مالکیت این شرکت برسد.

ظاهرا این سازمان همه 240 کارمند خود در ژاپن را برای تولید خانگی چیپ‎‎های Renesas SP نگه خواهد داشت. nikkey یادآوری می‎کند که اپل برای صفحه نمایش کریستال مایع آیفون از چیپ‎های Renesas SP استفاده می‎کند.

با توجه به وبسایت رسمی Renesas SP Driver این سازمان متخصص تولید درایورهای LCD برای صفحات  سایز کوچک تا سایز متوسط است. درایورهای LCD بر کیفیت و کارایی صفحه نمایش تاثیر می‎گذارند و گفته می‎شود ده درصد از مصرف باتری را دارا هستند و می‎تواند عمر باتری را افزایش دهد.

iPhone-5s-battery-life

شایعه جالبی در یک فوریه 2014 ادعا می‎کرد که Renesas از کار بر روی تراشه‎های LCD با فروش شرکت تابعه تولید LCD خود خارج شده است.

در پاسخ به این شایعه، Renesas اعلام کرد این شایعه صحت ندارد. در گذشته نیز شرکت سونی  بنابر گزارش‎ها در تلاش برای به دست آوردن Renesas بوده است.

نه تنها اکنون می‎دانیم که این شایعه درست است بلکه به نظر می‎رسد که خریدی رمز و راز دار برای اپل بود.

من امیدوارم که این به معنی افزایش عمر باتری نسخه بعدی آیفون باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا