محلی که اپل ماشین خود را خواهد ساخت

ساخت ماشین توسط کمپانی اپل

درست یک روز بعد از آنکه مارک نیوسون طراح شرکت اپل اطلاعاتی در مورد ساخت ماشین توسط کمپانی اپل منتشر کرد امروز روزنامه گاردین با انتشار یک خبر در این باره بازار شایعات را داغ تر از گذشته کرد .

روزنامه گاردین مدعی شده است که به احتمال زیاد اپل در مکانی بسیار امن در نزدیک شهر سانفرانسیکو در حال ساخت این ماشین است که موقعیت این مکان را در گوگل مپ در تصویر زیر مشاهده می کنید .

h

پروژه ی مخفی اپل به نام تایتان

اپل در اسفند ماه سال گذشته بیش از 1000 نفر را برای کار کردن در پروژه ی مخفی خود به نام تایتان که به احتمال زیاد در مورد ساخت یک خودروی پیشرفته است استخدام کرده که اکثر این کارکنان قبلا در شرکتهای خودرو سازی مانند تسلا ، فورد و مرسدس بنز  کار می کردند .

گاردین مدعی شده است که بین مسئولین این مکان و طراح ارشد اپل فرانک فیرون روابط زیادی وجود دارد و این شرکت بسیاری از پروژه های مخفی خود را در این مکان انجام می دهد.

بر اساس اطلاعات منتشر شده نام این ایستگاه GoMentum نام دارد که بیش از 5000 هکتار با 20 کیلومتر جاده وسعت دارد که قبلا مکان نیروی دریایی ارتش آمریکا بوده است . بسیاری از کارشناسان معتقدند که این مکان امن ترین مکان برای آزمایش های مخفی در دنیاست هم چنین گزارش گاردین این را نیز اضافه می کند که این مکان هم اکنون توسط ارتش حفاظت می شود و به زودی شرکت هوندا نیز برای آزمایش هایش به آنجا خواهد آمد.

نویسنده این گزارش معتقد است که اپل هم اکنون مشغول کار بر روی یک ماشین با تکنولوژی مدرن و تست آن در این مکان است.

البته لازم به ذکر است که اپل تاکنون به طور رسمی در مورد پروژه تایتان سخن نگفته و حتی وجود آن را تایید نکرده است اما  برخی از کارمندان اپل اطلاعاتی در این باره منتشر کرده اند که مبنی بر این است که این پروژه در  مورد ساخت یک ماشین پیشرفته با تکنولوژی های مدرن است .

جف ویلیامز یکی از مدیران ارشد اپل چندی پیش در مصاحبه ای اعلام کرده بود که اپل  قصد دارد تا آینده وارد بازار های جدید شود که ممکن است در آینده این کمپانی تغیرات بزرگی در تکنولوژی های مدرن روز به وجود آورد .چندی پیش هم مارک نیوسون در این باره مصاحبه ای با وال استریت ژورنال انجام داده بود.

البته مطمئنا این شایعات همه چیز را توضیح نمی دهند اما فراموش نکنید که سال گذشته یکی از طراحان اپل به نام تیم کوک گفته بود که ” مچ دست خیلی جالب است ” و این سخن درست یک سال قبل از عرضه ی ساعت مچی پیشرفته اپل گفته شد به همین دلیل ممکن است این سخنانی که در مورد ساخت ماشین توسط اپل مطرح می شود نیز در آینده رنگ واقعیت به خود بگیرد .

البته تنها پروژه رسمی در مورد ماشین که اپل هم اکنون در حال کار بر روی آن است car play  نام دارد که توسط آن یک ای فون در کنسول مرکزی ماشین قرار می گیرد .

نظرات خود را برای ما در بخش نظرات ارسال نمایید .

mashable.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا