تیم کوک اعلام کرده که قصد دارد کل ثروت خود را به خیریه ببخشد

تیم کوک اعلام کرده است ثروتی که در طی سالیان سال اندوخته است به منظور اهداف مختلف به خیریه می‎بخشد. سریع جزییات بیشتر این تصمیم را با شما در میان می‎گذاریم.

رییس ارشد اجرایی اپل قصد این را دارد که به لیست افراد بسیار ثروتمندی بپیوندد که به دلایل گوناگون ثروت خود را می‎بخشند، و با توجه به اینکه او یکی از 25 مرد قدرتمند جهان معرفی شده است، دلیلی وجود ندارد که نتواند قسمتی از ثروتش را که تخمین زده می‎شود 785 میلیون دلار آمریکا باشد به اشتراک بگذارد.

1

در مصاحبه ای که با سایت Fortune انجام شده است، کوک کاملا آماده این بود که ثروت خود را وقف خیریه کند و گفت ” شما می‎خواهید سنگ ریزی ای در برکه ای باشد که به منظور تغییر موج ایجاد می‎کند. او قبلا اشااره کرده بود که در ابتدا می‎خواهد هزینه‎های کالج خواهرزاده خود را پرداخت کند، ولی با توجه به میزان ثروتی که دارد، چنین چیزی تفاوت زیادی در ثروت او ایجاد نمی‎کند. طبق گفته سایت Fortune، ارزش خالص ثروت کوک براساس سهام اپل حدود 120 میلیون دلار است و اگر این سهام واگذار شود، مدیر ارشد اجرایی اپل چیزی نزدیک به 665 میلیون دلار به دست می‎آورد.

با اینحال، کوک بجای اینکه به دلایل مختلف بخشش کند، به دنبال اهداف بشردوستانه دیگری نیز است که بواسطه آن تاثیر عمیق تری بر روی مسائل مختلف بگذارد و از آنجایی که او یک فرد شدیدا درون گرا است، به طرز عجیبی او شروع به صحبت در رابطه با مسائلی از محیط زیست گرفته تا حقوق مدنی کرده است.

کوک به سایت Fortune اعلام کرده است که او پول خود را وقف مسائل نامشخص کرده است ولی در رابطه با آن‎ها صحبتی نمی‎کند. به نظر، مدیر ارشد اجرایی اپل سعی در ایجاد یک روش سیستماتیک برای یک جنبش بشردوستانه کامل است، چیزی که قبل از او استیو جابز، کمتر در رابطه با آن سخن می‎گفت و به همین خاطر هم شدیدا مورد انتقاد قرار گرفته بود. بعدا بعد از مرگش توسط همسر او مشخص شد که، در طول بیش از دو دهه، خانواده جابز میلیون‎ها دلار را به صورت ناشناس وقف کرده بودند.

2

کوک اهداف بشردوستانه خود را در واقع هنوز آشکار نکرده است، ولی محتمل است این اهداف چیزی شبیه به شیوه بیل گیتس می‎تواند باشد، که هم بنیانگذار (cofounder) مایکروسافت، موسسه دروازه‎های غیر ذی نفع ملیندا و بیل (Bill & Melinda Gates Foundation) را بنیاد نهاد که به دنبال برآورده سازی تلاش‎های بشردوستانه بیل گیتس بوده است.

نظری در رابطه با این اخبار دارید؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا