شفاف سازی اپل درباره حریم خصوصی با سایت جدید

اپل , امروز سایت جدید حریم خصوصی خود را راه اندازی نمود . این سایت  شامل خلاصه ای از قابلیت های امنیتی و حریم خصوصی محصولات و سرویس های اپل است , و همچنین اطلاعاتی مانند : راهکارهای مدیریت حریم خصوصی و درخواست های دولتی از اپل برای اطلاعات کاربران  را به اطلاع عموم می رساند , به علاوه تمام سیاست های اپل در خصوص حریم خصوصی کاربران به طور واضح در سایت درج شده است .

appleprivacysite

در این سایت نامه ای از طرف تیم کوک (مدیر اجرایی اپل ) در خصوص حریم خصوصی وجود دارد که “احترام کمپانی به حریم شخصی کاربران و در پی آن به کارگیری رمزنگاری قوی برای محافظت از آن” را عنوان کرده است . بر اساس گفته های تیم کوک , حریم شخصی و امنیت بیشترین اهمیت را برای اپل دارند , و اینکه شرکت تمام سخت افزار , نرم افزار و سرویس های خود را با در نظر داشتن حریم خصوصی کاربران طراحی می کند .

همچنین در این نامه تیم کوک از قصد اپل برای شفاف سازی نحوه استفاده از اطلاعات کاربران می گوید  و جزئیاتی در مورد چرا و چگونگی استفاده از این اطلاعات توسط کمپانی را عنوان می کند . کوک صریحا اظهار دارد که اپل قصد فروش محصولات بزرگ را دارد و  نه جمع آوری اطلاعات کاربران .

“ما این وبسایت را برای این راه اندازی کردیم تا به شما چگونگی نگهداری از اطلاعات شخصی , کاری که انجام می دهیم ,عدم جمع آوری اطلاعات کاربران توسط ما و دلیل آن را توضیح دهیم . ما اطمینان حاصل خواهیم کرد که شما در اینجا اخبار جدید درباره حریم خصوصی در اپل را حداقل یک بار در سال و در هر زمانی که این سیاست ها تغییر چشمگیری داشت ,  دریافت کنید.

 

چند سال پیش , کاربران سرویس های اینترنتی متوجه شدند وقتی یک سرویس رایگان است شما دیگر مشتری آن سرویس نیستید .

شما محصول آن سرویس هستید . اما در اپل , ما باور داریم یک تجربه کاربری خوب نباید به قیمت از دست رفتن حریم شخصی شما باشد.

هدف تجاری ما خیلی ساده است , ما محصولات بسیار خوبی می فروشیم . ما پروفایلی بر اساس محتوای ایمیل شما یا عادات وبگردی شما برای فروش به تبلیغ کنندگان تهیه نمی کنیم . ما ,بر روی اطلاعاتی که شما روی آیفون یا آی کلود خود ذخیره می کنید, نظارت نداریم .همچنین ما ایمیل ها و پیام های شما را برای دریافت اطلاعات نمی خوانیم . “

بخش اول سایت جدید حریم شخصی اپل جزئیاتی درباره حریم اطلاعاتی که هر روزه از آن ها استفاده می کنید  , ارائه می کند . این سایت همچنین اطلاعاتی درباره نحوه محافظت از اپلیکیشن ها و سرویس ها و اطلاعاتی که اپل جمع آوری می نماید , در بر دارد . سرویس هایی که درباره آن ها توضیحات ارائه شده  شامل بخش های زیر هستند :   iMessage  , FaceTime, iCloud ,Safari  , Maps,Siri ,Mail ,Apps ,Appstore , ,Apple Pay  ,Health, ,HomeKit ,Spotlight Suggestions ,Randomized Wi-Fi addresses

برای نمونه , اپل می گوید به علت رمزنگاری سرویس پیام ها , نمی تواند به اطلاعات آن دست یابد و توضیح می دهد که iCloud چگونه رمزنگاری شده است .

قسمت دوم حریم شخصی به وضوح نتیجه ی هک شدن  اخیر اکانت های iCloud تعدادی از ستارگان هالیوود است . در این قسمت , اپل به کاربران راهکار هایی برای افزایش امنیت دستگاه های خود ارائه می کند. این راهکار ها  درباره مسائلی از جمله : کلمه های عبور , شناسایی اثر انگشت و سرویس ؛گوشی من را پیدا کن؛ هستند.

 

اپل همچنین به کاربران , نحوه ساخت یک رمز عبور قوی , نحوه صحیح ساخت سوال های امنیتی را آموزش می دهد  و آن ها را تشویق می کند تا  “تایید دو مرحله ای ” خود را فعال نمایند . به علاوه , سایت های قلابی را معرفی می کند , پیشنهاد می کند کاربران  رمز عبور خود را به طور منظم تغییر دهند و به ایمیل هایی که بعد از تلاش های ناموفق برای ورود به حساب اپل به آن ها فرستاده می شود , توجه داشته باشند .

pwprivacy

دو قسمت نهایی سایت حریم خصوصی اپل به روشنی تمام درخواست های دولتی مبنی بر دریافت اطلاعات از اپل و جزئیات سیاست حریم خصوصی اپل را در اختیار عموم می گذارد. این سایت نمونه هایی از اطلاعات شخصی که توسط اپل جمع آوری شده ارائه داده و می گوید که از این اطلاعات دقیقا به چه منظور استفاده می شود . بر اساس گفته های کوک , سایت جدید نتیجه ی “تعهد برای محافظ از حریم شخصی شماست ” و همچنین می گوید ” ما می دانیم اعتماد شما آسان به دست نمی آید , به همین علت ما همیشه در پی نگهداری  آن کوشیده و خواهیم کوشید ”

 

macrumors

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا