اپل؛ مالک جدید سهام جی پی اس شرکت Coherent Navigation

شرکت اپل در یکی از آخرین تلاش های خود برای تقویت قابلیت های نقشه برداری اش ، شرکتی بزرگ  مربوط به GPS را که در سال 2008 توسط مهندسان دانشگاه استنفورد و کرنل تاسیس شده است خریداری کرد. نام این شرکت Coherent Navigation می باشد.

یکی از بزرگ ترین بخش هایی که Coherent Navigation روی آن تمرکز داشته است ، جی پی اس های  (High Integrity GPS (“iGPS” بوده است ؛ سیستم موقعیت یابی است که سیگنال های دریافتی از ماهواره های مربوط به جی پی اسی که در اواسط زمین هستند با سیگنال هایی که از ماهواره هایی که در ارتفاع کم هستند دریافت می شود و از جنس ایریدوم می باشند تلفیق شده است تا دقت بیشتری ارائه دهد ، ایردیون عنصری است که موجب یکپارچکی بیشتر سیگنال ها ، همچنین مقاومت بیشتر برابر پارازیت ها می شود.  iGPS های جنس ایریدیوم اطلاعات دقیقی از محل را ارائه می دهند و قدرت تفکیک مکانی آن ها در حدود سانتی متر میباشد.

 تعدادی از کارکنان کلیدی شرکت Coherent به تازگی شروع به کار برای شرکت اپل کرده اند ، از جمله مسئول فناوری باتجربه و همچنین مدیر عامل آقای Paul Lego در ماه ژانویه و William Bencze  و Brett Ledvina  دو موسس بزرگ این شرکت در ماه گذشته. , وب سایت شرکت coherent مدت ها قبل به کلی بسته شد و به تازگی در 30 ام آوریل سرورهای دامنه ای آن به سرورهای اپل منتقل شده و آپدیت شده است.

coherent_navigation_website

البته هنوز انگیزه تیم Coherent Navigation از کار برای اپل به طور دقیق مشخص نشده است ، و مشخص نشده است که آیا اپل قرار است موارد جدیدی را به این تکنولوژی اضافه کند و از تکنولوژی این شرکت در نقشه های موقعیت یابش استفاده کند و یا اینکه می خواهد تجربه کارمندان Coherent Navigation را برای پروژه های خود به کار گیرد. Lego خودش گفته است که هم اکنون یکی از اعضای بخش نقشه شرکت اپل است Ledvina و Bencze هم به وضوح در حال کار بر روی نقشه های موقعیت یابی اپل هستند.

خریدن شرکت Coherent Navigation آخرین تلاش اپل برای ارتقای جی پی اسش در طی چند سال گذشته بوده است ، کارهای قبلی که انجام داده است شامل فناوری Pin Drop ،  Locationary ، WifiSLAM هات اسپات ، Embark و Broadmap می باشد.

اپل بعد از اینکه سیستم ترجمه گوگل را به نقشه های  آی او اس 6 خود در سال 2012 اضافه کرد به بهبود نقشه های خود ادامه می دهد ، از جمله اطلاعات مربوط به ترافیک و تصاویری که دقیقا مانند خیابان ها هستند می باشد.

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.