شرکت اپل اجازه کارمندان

شرکت اپل و اجازه به کارمندان برای انجام پروژه

به گزارش Jessica Lessin از Wall Street Journal ، شرکت اپل به یک گروه کوچک از کارمندانش اجازه می دهد که تا سقف 2 هفته روی پروژه هایی خارج از مسئولیت های استاندارد کاری شان کار کنند. این کار شبیه پروژه 20% زمان گوگل است که به کارمندانش اجازه می دهد که 20 درصد از زمانشان را وی پروژه هایی خارج از کارشان کار کنند که ممکن است به گوگل سود برساند.

Lessin گقت که این اقدام شرکت اپل که فقط مربوط به گروه کوچکی از کارمندان می شود در برابر گوگل بسیار ناچیز است.

ما از جزئیات زیاد این برنامه که براساس گزارشات به برنامه “Blue Sky” یا “آسمان آبی” نامگذاری شده است و اینکه چگونه کار می کند خبری در دست نداریم. ممکن است به کارمندان اجازه کار بر روی پروژه های خودشان را بدهند یا آنها را به صورت موقت در بخش های دیگر گروه های کاری اپل به کار بگیرند.

لوگوی جدید شرکت اپل

تغییرات شرکت اپل بعد از مدیریت تیم کوک

Jessica Lessin از اینکه چگونه سیاست کاری اپل از وقتی که “تیم کوک”به سمت مدیر اجرایی شرکت اپل برگزیده شده تغییر کرده می گوید. نه تنها او با مرخصی های حقوقی کارمندان موافقت بیشتری کرده و از کارمندانش در مراسم رسانه ای اپل تقدیر به عمل آور ، این کمپانی همچنین به کارمندانی که درخواست کار در کمپانی های دیگر را داشته اند هم پیشنهادات متقابل بیشتری داده است.

تیم کوک مدیر اپل

” وقتی که بحث بر سر فرهنگ در کمپانی های تکنولوژی می آید، apple company هنوز یک عنوان دور افتاده است. مدیران شرکت اپل مدت زیادی مزایای استاندارد کار در “Silicon Valley”( محلی در نزدیکی ساحل San Francisco شهر California ، محل کارخانه اصلی شرکت اپل) را مثل ناهار های مجانی نادیده گرفته اند و کارکنان برای از دست ندادن شانس کار کردن خود در شرکت و معروفیت محصولات کمپانی اپل مجبور به ماندن در این کمپانی شده اند.

پیشرفت قوی شرکت اپل

پارسال در برنامه یک جلسه مدریت داخلی شرکت اپل، که در دانشگاه apple برگزار شد ، طبق گزارش یک فرد که از آن ارائه با خبر شده بود ، کارمندان رسمی شرکت اپل بر سر این که این کمپانی از بعضی جنبه ها بجای یک شرکت بیشتر به ارتش شباهت دارد بحث کرده بودند ولی با مدیریت ” تیم کوک ” که سال پیش به جای مدیر سابق شرکت اپل “استیو جابز” روی کار آمده است ، Apple Company روز به روز به سمت کارمند-دوست تر شدن قدم بر می دارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا