آیا اپل از یاقوت کبود محصول شرکت GT استفاده خواهد کرد؟

در حالی که بحث علت همکاری اپل و شرکت  GT Advanced Technologies  با این نتیجه که تنها علت همکاری این دو شرکت تولید  صفحه نمایش است , مدت هاست به اتمام رسیده , باید اشاره کرد که این شرکت ها هیچوقت رسما اعلام نکرده اند که Sapphire  یا یاقوت کبود برای چه ابزاری استفاده خواهد شد .

gt_sapphire_furnace-250x387

یاقوت کبود  هم اکنون نیز برای محافظت از دوربین و سنسور شناسایی اثر انگشت آیفون های جدید استفاده می شود , و شایعه شده که از این مواد برای  iWatch اپل نیز استفاده خواهد شد . اما افزایش شدید تولید یاقوت کبود  , ظاهرا اشاره به برنامه های بزرگتری از جمله پوشش صفحه نمایش آیفون دارد .

با توجه به عدم تایید  شایعات موجود توسط دو شرکت , جالب به نظر می رسد که  Paul Matthews ,مدیر سابق تولید شرکت GT  ,آشکارا و بر روی پروفایل  LinkedIn  خود ( از طریق TechViking)  , ادعا می کند که نقشی اساسی در متقاعد کردن اپل برای استفاده از یاقوت کبود  در صفحات نمایش دستگاه های  همراه داشته است  .

بعد از بازاریابی و فروش (ASF (advanced sapphire furnace  در بازار  LED  , این شرکت , بازار پوشش صفحه نمایش موبایل را به منظور گسترش هدف خود قرار داد . بعد از یک  برنامه هدفمند بازاریابی و و اکتساب هزینه های استفاده از یاقوت کبود در تولید دستگاه های جدید گفته شده که اپل همین میزان هزینه را اخیرا صرف کرده است و این موضوع باعث شده که احتمالات به سمت استفاده اپل از یاقوت کبود در صفحه نمایش گوشی های خود بیشتر شود.

آقای Matthews  که قبل از پیوستن به  Applied Materials  , به مدت سه سال در   GT  مشغول به کار بود , به دستگاه خاصی به منظور هدف تولید یاقوت کبود اشاره نکرده است اما بر اساس شایعات موجود , آیفون کاندیدای واضح این ماجراست . امکان استفاده در  iWatch نیز وجود دارد , اما در کل با توجه به حرف های   Matthews میتوان به قطع گفت که اپل قصد استفاده از   یاقوت کبود به عنوان پوشش محافظ صفحات نمایش را دارد , استفاده ای بسیار گسترده تر از آنچه تا کنون از آن دیده ایم .

در کنار افزایش تولید یکباره یاقوت کبود در واحد تولید جدید  GT در آریزونا , شایعاتی به استفاده اپل از  پوشش محافظ  یاقوت کبود  به طور قطعی یاد کرده اند . با این وجود بحث تحلیل گران  بر سر چگونگی استفاده از این مواد در صفحات نمایش محصولات جدید است , با ادعاهایی مبنی بر استفاده فقط در مدل های گران قیمت و یا تکذیب استفاده از آن نیز در این زمینه وجود دارد در حالی که اپل و GT به وضوح تولید یاقوت کبود را  افزایش داده ودر حال غلبه بر چالش ها هستند و یکی از دلایلی که آی واچ و آیفون6 مدل 5.5 اینچی با تاخیر در عرضه مواجه شده اند نیز به نظر می رسد همین چالش های استفاده از یاقوت کبود می باشد .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا