اپل خرید Beats Audio به ارزش 3 میلیارد دلار را تایید کرد

شایعات مربوط به خرید Beats Audio توسط اپل چند هفته پیش طوفانی بزرگ به پا کردند و همگی می‌خواستند در ابتدا از صحت این خرید مطلع شوند و بعد از آن بپرسند چرا؟ چند ساعت پیش اپل رسما در سایت خود اعلام کرد که شرکت بیتس را به ارزش کلی 3 میلیارد دلار به تصاحب خود درآورده است.

تصمیم خرید Beats Audio با قیمت 3 میلیاردی برای شرکت اپل یک رکورد از زمان تاسیس است که تیم‌کوک با جرات آن را اتخاذ کرده. در ادامه مطلب به آینده این دو شرکت در کنار یکدیگر خواهیم پرداخت. با آی اپل سنتر همراه باشید.

beatsimage

از راست: ادی کیو، دکتر دره، تیم کوک و جیمی آیووین

موسسان و بنیان‌گذاران بیتس یعنی جیمی آیووین و دکتر دره از این پس در کنار ادی کو مدیر ارشد بخش آیتونز خواهند بود و به صورت تمام وقت فعالیت خود را در شرکت اپل ادامه خواهند داد. در مصاحبه‌ای با نیویورک تایمز، تیم کوک گفته بود که “آیووین و دره منحصر به فرد هستند و پیدا کردن آن‌ها مثل سوزن در انبار کاه بسیار سخت است”.

نظرات تیم کوک در مورد دلایل خرید Beats Audio و ماهیت آن

کوک گفته بود، “البته که اپل می‌تواند اینچنین سرویس موزیک قدرتمندی را بجای خرید آن ، از ابتدا بسازد. درست شبیه به این کمپانی که در طول سال‌ها تکنولوژی‌های مورد علاقه خود را بدست آورده، اما شما نباید همه چیز را خودتان بسازید، این چیزی نیست که ما را به هیجان وادارد. مردم و خدماتی که به آن‌ها می‌شود هیجان و شور را در ما ایجاد می‌کنند”.

تیم کوک مدیر عامل کوپرتینویی‌ها قول داده که اپل با بیتس تکنولوژی را به سمتی پیشرفت می‌دهد که شما حتی فکرش را نمی‌کنید و موزیک را در زندگی مردم به مرحله بالاتری از آنچه اکنون است خواهد برد.

در مصاحبه‌ای با Re/code نیز مدیر عامل اپل صحبتی کرده و از بیتس اینگونه یاد کرده:

ما سرویس اشتراک موسیقی خریدیم که از نظر ما اولین سرویسی است که واقعا در مسیر درستی پایه ریزی شده است. آن‌ها از همان اول از مقدار اهمیت بالای موسیقی در نزد مردم خبر داشتند. این تکنولوژی به خودی خود کامل نیست و باید به محصولاتی بهتر گره بخورد تا محصولاتی که مردم واقعا دوست دارند تولید شود.

اپل همیشه نگاهش به آینده است و به همین خاطر است که ما می‌گوییم اهمیتی ندارد که اپل و بیتس امروز می‌خواهند چکار کنند، معتقدیم با به هم پیوستن اپل و بیتس می‌توانیم محصولاتی برای آینده تولید کنیم.

سرویس بیتس آدیو همواره با شرکت اپل رابطه‌ای نزدیک و صمیمی داشته و در نهایت هر دو شرکت از امروز به بعد رسما با یکدیگر کار خواهند کرد. تا پایان شهریور ماه  خرید بیتس نهایی خواهد شد. اپل این شرکت را با 2.6 میلیارد دلار پول نقد و 400 میلیون دلار به صورت سهام خریده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا