پنل‌های OLED خمیده برای نمایشگرهای آیفون‌های آینده

پتنت اخیر اپل در مورد موبایلی با نمایشگر خمیده که به تازگی از آن پرده برداری شد نشان می‌دهد که احتمالاً این شرکت در آینده به دنبال طی کردن مسیری در این رابطه است و آن را طبق معمول با ثبت پتنت در USPTO امن می‌سازد. بر اساس این پتنت‌ها و اشارات یک نشریه‌ی کره‌ای، اپل احتمالاً در حال کار بر روی دستگاه‌هایی با پنل OLED خمیده است.

Apple-display-suppliers-tipped-working-on-flexible-OLED-panels-for-a-future-iPhone

چرا کره؟ خوب، سامسونگ و LG پیشگامان عرصه‌ی تحقیق و تولید نمایشگرهای منعطف OLED هستند ، در حالی که LG، خود یکی از تولید کنندگان نمایشگرهای اپل هم به حساب می‌آید. این منبع اشاره داد که «تولید کنندگان بزرگ نمایشگر کره‌ای» در حال حاضر بر روی صفحه نمایش‌های خمیده‌ی اپل کار می‌کنند و حتی LG یکی از خطوط تولید LCD خود را به خط تولید OLED تجاری تبدیل کرده است.

اکنون، LG دستگاه‌هایی همراه با نمایشگر منعطف مثل G Flex 2 برای خود دارد، به علاوه، این شرکت تولید کننده‌ی OLED‌های اپل واچ هم می‌باشد ولی تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها. به گفته‌ی منبع: «به نظر می‌رسد با شروع کار تولید کنندگانِ نمایشگرهای اپل بر روی این صفحات اولین آیفون خمیده در سال ۲۰۱۸ معرفی شود.»

خوب، با این که به نظر می‌رسد تا سال ۲۰۱۸ خیلی مانده باشد، ولی اپل هم به شرکتی معروف است که تا زمانی که یک تکنولوژی به اندازه‌ی کافی پخته نشود برای آن صبر می‌کند و این مسئله را بارها در موارد مختلف ثابت کرده است.

بنابراین، اگرچه انتظار نداریم اپل یک آیفون تاشوی رویایی معرفی کند ولی احتمالاً از این نمایشگرهای OLED منعطف برای دیگر بخش‌ها مثل ظرافت و دوام بهره خواهد گرفت. شما چه نظری دارید؟

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا