اپل در حال آزمایش دوربین‌های با لنز دوگانه برای آیفون ۷ پلاس

بر اساس گزارش دیجی‌تایمز، لارگن تکنولوژی و دیگر سازنده‌های لنزهای دوگانه، نمونه‌هایی از این لنزها را برای آزمایش به مقر اپل ارسال نموده‌اند.

بر اساس گزارشات، اپل قصد دارد دوربین نسل بعدی آیفون پلاس خود را با لنز دوگانه مجهز کند. از آن جایی که لارگن در حال حاضر بیش از ۶۰ درصد دوربین موبایل‌های اپل را تامین می‌کند، برخی از ناظران بازار بر این عقیده‌اند که اپل برای کاهش ریسک‌های احتمالی به دنبال ساخت این لنز‌ها به وسیله‌ی دیگر سازندگان خود است.

به گفته‌ی مینگ-چی آنالیزگر امنیتی KGI، این سیستم لنز دوگانه بر پایه‌ی فناوری شرکتی اسرائیلی به نام لینکس که اپل سال گذشته آن را خریداری کرده عمل می‌کند.

255933-640

اپل می‌تواند با استفاده از الگوریتم تصویربرداری لینکس امکان زوم را بدون درگیر شدن با تنگنای سنتی مربوط به ماژول فشرده‌ی دوربین (CCM) تا ۲ الی ۳ برابر بیشتر کند.

این شرکت کوپرتینویی مدت‌هاست در حال کار بر روی لنزهای دوگانه است که از سال ۲۰۱۴ تا به حال چندین منبع مختلف در مورد آن صحبت کرده بودند.

انتظار نمی‌رود آیفون ۷ پلاس تا سپتامبر معرفی شود. برای دریافت به‌روزرسانی‌های بیشتر در این مورد می‌توانید صفحه‌ی iClarified را بر روی Twitter و  Facebook و Google+ یا RSS دنبال کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا