هدفون های اپل دارای سنسورهای سلامتی و بهداشتی

همانطور که شرکت اپل به شایعه مربوط به عرضه آی واچ های بهداشتی و مناسب برای تناسب اندام نزدیک می شود ، توجه  خیلی زیادی روی سنسورهای این شرکت جلب شده است. در میان تمامی دستگاه های جذاب مجهز به سنسور می توان هدفون ها را مثال زد ، که شرکت اپل حق اختراع آن را در گذشته ثبت کرده است و می بینیم که پس از شایعه بی اساسی که در مورد ایرپادهای مجهز به سنسورهای بیومتریک در اوایل سال جاری منتشر شد اپل دوباره تصمیم گرفته به این هدفون ها تمرکز کند.

هدفون های مجهز به سنسورهای سلامتی و تناسب اندام همچنان به مورد توجه بودن خود ادامه می دهند و تولید کنندگان دیگری نیز در حال آماده سازی محصول خود برای عرضه در پایان سال جاری هستند. یکی از هدفون های مجهز به سنسورهای بیومتریک که توجه ها را به خود جلب کرده است محصول جدیدی از شرکت اینتل و SMS Audio می باشد که به گفته سایت ریکورد موسیقی دان معروف یعنی James Jackson III معروف به 50 Cent   به عنوان یکی از بنیان گذاران آن می باشد.

intel-ear-buds

هدفون های جدید  SMS Audio   به نام In-Ear  دارای سنسور اندازه گیری ضربان قلب با ترکیبی از فناوری های اینتل و کیفیت بالای صوتی ، توجه به مد و راحتی مربوط به SMS Audio طراحی شده است . همچنین در طراحی هدفون های دیگری به نام earbud از سنسورهای مختلفی استفاده شده است از جمله اندازه گیری ضربان قلب در حالت استراحت و فعالیت و حسگرهای نوری در آن تعبیه شده است.همچنین سوکت های صوتی طراحی شده توسط RunKeeper برای گوشی های هوشمند دارای چندین برنامه نصب شده نیز در حال عرضه می باشد.

شرکت های اینتل و SMS Audio ممکن از نام های بزرگی در زمینه ارائه هدفون های مجهز به سنسور باشند ولی آنها تنها نیستند. در اوایل سال جاری شرکت LG هدفون های خود را با مجموعه ای از ویژگی ها همچون قابلیت بلوتوث و اندازه گیری ضربان قلب عرضه کرده است. شرکت FreeWavz قصد دارد هدفون های هوشمندی را تا اواخر سال جاری به بازار عرهض کند که مجهز به سنسورهای اندازه گیری ضربان قلب و سایر موارد مربوط به سلامتی می باشد. محصول قبلی شرکت Kickstarter در اوایل سال جاری توانست اسپانسرهای خود را جلب کرده و پس از دریافت کمک های مالی برای عرضه در اکتبر سال 2014 آماده شود.

و اما اپل:

به غیر از شایعات نادرست مربوط به ایرپادهای مجهز به سنسورهای بیومتریک و سایر برنامه های کاربردی اپل که گفته می شود در طی سال های گذشته حق ثبت اختراع را کسب کرده اند ، این شرکت اخیرا پژوهشگر سابق MIT یعنی Eric Winokur را به عنوان مهندس بخش سخت افزار استخدام کرده است . Winokur برای کارهای خود در زمینه تولید دستگاه های پزشکی و قابل پوشیدن شناخته شده است ، از جمله سنسورهای قابل فعالیت در گوش برای اندازه گیری مسائل مربوط به قلب و عروق . هنوز نمی توان با قاطعیت گفت ولی به نظر می رسد اپل این فرد را برای تولید هدفون های مجهز به سنسور شرکت اپل که شایعات موثقی خبر عرضه آن را داده اند و همچنین آی واچ های مجهز به سنسور سلامتی استخدام کرده است.

macrumors

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا