گام نخست اپل در عرصه پزشکی با معرفی Research Kit

جف ویلیامز، برای لحظاتی روی صحنه‎ی مراسم Apple Watch می‎ایستد تا درباره‎ی جسارت تازه‎ی کمپانی یعنی پژوهش پزشکی صحبت کند. معاون ارشد بخش عملیات توضیح می‎دهد که چطور شد کار کردن روی HealthKit برای آیفون، این شرکت واقع شده در کوپرتینو را به سمت تولید یک پلت فرم جدید سوق داد تا به پژوهش در حوزه پزشکی هم کمک شود.

11

ویلیامز در این‎باره گفت:”با وجود تمام پیشرفت‎هایی که محققان پزشکی بدان دست یافته‎اند، هنوز چالش‎های بزرگی وجود دارد. بعضی مواقع، محققان بیماران را تنها یک بار در سه ماه ملاقات می‎کنند که این داشتن یک تصویر کامل از سلامتی آنها را سخت‎تر می‎کند.” و این دقیقا همانجاییست که اپ ResearchKit به کار می‎آید- حالا محققان قادرند اپ ایجاد کنند.

ساخت apple id

ویلیامز می‎گوید که طی سال گذشته، پژوهشگران با استعداد، از ResearchKit برای ایجاد برنامه‎های مختص مجموعه‎ای از بیماری‎ها، استفاده کرده‎اند. دانشگاه روچستر و سیج بیونتوورک (Sage Bionetworks) اپی را با نام mPower در جهت کمک به پژوهش در حوزه‎ی بیماری پارکینسون ایجاد کرده‎اند. همچنین اپ‎هایی برای تحقیق روی دیابت، بیماری‎های قلبی عروقی، آسم و سرطان سینه نیز تولید شده‎اند. اپل به هیچ یک از داده‎های سلامتی شما حق دسترسی نخواهد داشت.

ResearchKit، طی چند ماه دیگر در دسترس قرار خواهد گرفت. ضمن اینکه این برنامه منبع باز است و هر کسی می‎تواند در این پروژه شرکت کند. 5 اپ دارای ResearchKit که در نطق اصلی اپل به آنها اشاره شد، امروز در اپ استور قابل دسترسی خواهند بود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا