اپل “سعی در رفع” هزینه‎های رومینگ آیفون دارد

صنعت وایرلس آلوده به یک سری اعمال تجاری غیر منطقی شد هاست که اکثریت آن‎ها واقعا تصور می‎شود تنها برای سواستفاده از مصرف کنندگان می‎باشد. از طرف دیگر، اپراتور‎هایی نظیر T-Mobile با موفقیت وضعیت غمناک صنعت بیسیم ایالت متحده را بکار گرفته‎اند تا اندکی از درد مشتریان کم کنند.

2

اپل نیز به نظر می‎رسد سعی دارد که با این اپراتور‎ها گلاویز شود

طبق گفته‎ی نایب رییس ارشد بخش نرم افزار و خدمات اینترنتی اپل، یعنی آقای ادی کیو به نشریه‎ی بریتانیایی The Evening Standard، این کمپانی “حالا به دنبال اصلاح” یکی از کثیف ترین تاکتیک‎های صنعت وایرلس است یعنی: هزینه‎های فاحش رومینگ.

کیوی51 ساله که 27 سال است به اپل وفادار است در رابطه با سعی در عدم دریافت هزینه‎های رومینگ در لندن چنین گفته است که “این وضعیت غم انگیز است و مشکل دیگری است که سعی می‎کنیم آن را رفع کنیم و پیشرفت اندکی هم داریم ولی باید افراد زیادی را قانع کنیم.”

هرچیزی که اپل قصد دارد به دنبال این قضایا به آن دست یابد واقعا نیاز به مهارت‎های فراوان مذاکره‎ کردن دارد. همین الان هم چند قدمی در این راه برداشته شده است نظیر معرفی سیم کارت Apple SIM که به مشتریان اجازه به تغییر سرویس بیسیم در حال حرکت را می‎دهد. سیستمی که تا الان تحت پشتیبانی محدود اپراتور‎های مهم ایالت متحده قرار گرفته است.

3

گزینه‎ی دیگر برای رهایی از هزینه‎های فاحش رومینگ مستلزم این خواهد بود که اپل تبدیل به یک VMNO (اپراتور شبکه مجازی موبایل) با اجاره‎ی طیف بی سیم از اپراتور‎ها و مجددا فروش خدمات به مشتریان است، حرکتی که شایعه است که در سال‎های آتی صورت خواهد گرفت.

مورد آخر اینکه اپل می‎توانید از قدرت مذاکره و برند خود استفاده کند تا اپراتورها متقاعد شوند که توافق جمعی آن‎ها بر روی یک سیستم رومینگ که برای مشترکین منصفانه باشد، بیشترین نفع را برای آن‎ها در پی خواهد داشت.

ولی همانطور که کیو اشاره کرد، انجام چنین امری نیاز به متقاعد سازی افراد زیادی دارد.

ولی ما به یقین می‎دانیم که چنین حرکتی کاملا شدنی است. ابتدا، T-Mobile در بیش از یکصد کشور چند وقتی می‎شود که 2 گیگ داده‎ی رومینگ رایگان ارائه می‎دهد.
ثانیا، گوگل گفته می‎شود که در حال مذاکره با چند اپراتور در رابطه با رومینگ بین المللی رایگان است. و مورد سوم اینکه، Sprint اخیرا در اختیار مشترکین خود زمان سفر به کشور‎هایی مشخص، خدمات رومینگ بین المللی نامحدود رایگان قرار داده است.

مشخص است که باید چنین روندی عوض شود، یعنی اینکه استفاده از گوشی‎هایمان در کشور‎های خارجی چنین هزینه‎های بالای رومینگی داشته باشد آن هم در جهان امروزی که حرف اول را در آن موبایل می‎زند.

 

idownloadblog

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا