اپل و htc اختراع

اپل و HTC اندرویدی تا 10 سال از اختراعات هم اسفاده میکنند

کمپانی اپل یک خبرنامه جدید منتشر کرده است و اعلام کرده که اپل و HTC بالاخره درمورد مداجله بر سر پتنت هایشان به یک توافق جهانی رسیده اند. نتیجه این توافقنامه یک توافقنامه صدور مجوز پتنت 10 ساله بین دو کمپانی و نادیده گرفتن کلیه موارد دادگاهی فعلی است. یعنی هر دو شرکت  htc و apple متقاعد شدند تا برای کمک به دنیای تکنولوژی تا 10 سال برای دزدیدن اختراع از هم شکایت نکنند.

اپل و htc توافق یا شرکت

مدیران اجرایی اپل و htc

پیتر چو مدیر عامل اجرایی HTC گفت : ” HTC از اینکه این مجادله ها با اپل به اتمام رسیده ، خرسند است. هم اکنون HTC می تواند به جای دعوای قضایی روی خلاقیت تمرکز کند.”

همچنین تیم کوک مدیرعامل اجرایی اپل گفت : “ما خوشحالیم که با HTC به توافق رسیده ایم. ما همچنان با دقت بسیار زیادی تمرکزمان را روی خلاقیت متمرکز می کنیم.”

این مجوز مرتبط به پتنت های ثبت شده کنونی و آینده هر دو کمپانی apple  و htc است و شرایط توافقنامه محرمانه می باشد.

اپل نوآوری htc apple

دادگاه های اپل و htc

اپل در اولین جلسه این دادگاه که در مارچ 2010 برگذار شد از HTC شکست خورد. اپل HTC را به نقض 20 عنوان از پتنت های مربوط به آیفون متهم کرده بود.HTC هم در آن زمان یک بازیکن برجسته در زمینه آندروید بود و همچنین نقش همکار گوگل در تولید گوشی نکسوس 1 را داشت.

بعد از این ماجرا HTC اپل را در سال 2011 به نقض چند عنوان از پتنت های HTC در محصولات مک ، آیفون و آیپاد متهم کرد. اپل و HTC در طول 2 سال گذشته در حال دعواهای حقوقی با ممنوعیت کالاهایشان بودند و هزینه های حقوقی که گفته می شود از 100 میلیون دلار هم عبور کرد بودند. اپل به تازگی یک دعوای حقوقی بزرگ دیگر را نیز در برابر سامسونگ درباره پتنت هایش در آمریکا برد که به پرداخت 1 میلیارد دلار به اپل انجامید.

دادگاه اپل htc

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا