اپل امنیت آیکلود را با ارسال ایمیل تاییدی افزایش می دهد

هفته گذشته ستارگان بسیاری قربانی یک حمله هکری گسترده به آیکلود شدند , و با اینکه اپل اظهاریه ای مبنی بر عدم وجود هرگونه خطا از جانب خود ارائه داد ,اما حرف هایی نیز توسط تیم کوک (مدیر اجرایی) پیرامون قصد این شرکت برای افزایش امنیت گفته شد  .البته بر اساس یافته های اخیر کاربران برخی از این بهینه سازی های امنیتی هم اکنون نیز اجرایی شده اند , مثل وجود ایمیل های اطلاع رسانی به کاربر هنگام تغییر پسورد , ریست دستگاه  و یا ورود به اکانت توسط دستگاهی جدید .

رسوایی اینترنتی اخیر کاربران  iCloud  را نسبت به امنیت حریم شخصی خود بسیار نگران کرده است , و با توجه به تلاش اپل جهت آماده شدن برای فردا و مراسم معرفی بزرگ آیفون 6 , این مراسم واقعا نمی تواند در زمانی بدتر از این برگزار شود !

با اینکه  تیم کوک و ارتشش خود را از هر خطایی مبرا دانسته اند , مسئولیت افزایش امنیت کاربران بر دوش اپل سنگینی می کند , و حدود یک هفته بعد از این جریان این اقدامات امنیتی در حال اجرایی شدن هستند .

Apple-iCloud-main11

 

تاییدات امنیتی تازه اکانت ها به خصوص در زمانی که از یک مرورگر جدید برای ورود به  iCloud.com  استفاده می شود , کاربردی هستند .زیرا اگر تلاشی غیرمجاز برای ورود به حساب کاربر انجام شود , بعید است از طرف مرورگر مورد استفاده آن کاربر باشد و با تمهیدات امنیتی جدید ,اگر کسی تلاش کند به اکانت شخصی دیگر نفوذ کند , آن شخص به سرعت مطلع خواهد شد .

خدشه دار شدن نام iCloud   آن هم در وقتی که قرار است فردا تعدادی از محصولات اپل معرفی شوند , بسیار نا خوشایند است . این قضیه خود به تنهایی قبل از هر رونمایی به اندازه کافی بد است , اما در حالی که قرار است پرداخت همراه  قابلیتی اساسی در آیفون 6 باشد , طبیعتا افرادی که نگران امنیت خود هستند نسبت به سپردن تراکنش های بانکی خود به شبکه اپل بدبین خواهند بود .

iCloud-alert

این اقدامات جدید تا حدودی باعث آسایش خاطرند ,اما نگرانی ها همچنان ادامه خواهد داشت , و مانند راه اندازی  iOS 6  که به خاطر Apple Maps به مشکل بر خورد , ممکن است نگرانی های مرتبط با iCloud باعث تاخیر در رونمایی تشریفاتی آیفون 6 شوند .

با این حال , ما انتظار داریم تلاش های اپل برای تقویت ساختار  iCloud  همچنان ادامه یابد , و کاربران نیز بهتر است در کنار استفاده از یک رمز عبور دشوار ,  از قابلیت تایید دو مرحله ای اکانت های خود استفاده کنند .

ما اقدامات ادامه دار اپل را در خصوص iCloud  زیر نظر خواهیم داشت , پس به ما سر بزنید .

 redmondpie

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا