طراحی جدید وبسایت اپل آیدی Apple ID

شرکت اپل، وبسایت اپل آی دی خودش را از نو طراحی می‎کند.

1

طراحی جدید وبسایت اپل آیدی

وبسایت خسته‎کننده و یکنواخت اپل ایدی (Apple ID) شرکت اپل، محلی که تمامی کاربران محصولات این شرکت به آن می‎روند تا تمامی جنبه‎های مربوط به اپل آی دی خودشان را مدیریت کنند، بروزرسانی شده، طراحی بصری و طرح و رنگ جدیدی را دریافت کرده است. به جای طراحی بدون رنگ و خسته‎کننده‌ی قدیم این وبسایت، شرکت اپل این مرکز ویژه‎ی مدیریت رمز‎های عبور، دستگاه‎ها و دیگر اطلاعات کاربری حیاتی‎اش را با ظاهری جدید و جسورانه بروزرسانی کرده است. حتی شرکت اپل لینک هدر وبسایت اصلی خودش را نیز در این بروزرسانی گنجانده است، تا بدین طریق بتواند وبسایت appleid.apple.com را بیشتر به مانند یکی از اعضای خانواده سایت اصلی خودش نشان دهد، به جای اینکه تنها محلی باشد که شما برای برطرف کردن مشکلات مربوط به رمز عبور و ورود به حساب کاربری‎تان به آنجا می‎روید.

ویژگی جدید وبسایت Apple ID

یکی از بخش‎های مورد علاقه‎ی من در این طراحی جدید، بخش ورود به حساب کاربری دو مرحله‎ای آن است. اگر شما نیز این مدل دو مرحله‎ای را انتخاب کرده باشید، با لیست پیمایشی (scrolling list) بسیار روان و زیبا روبرو خواهید شد، که می‎توانید دستگاه‎های مجاز خودتان را از بین آن‎ها انتخاب کنید.
بخش دیگری از این بروزرسانی که بسیار مورد توجه من قرار گرفته شده و من از آن خوشم آمد، بخش دستگاه‎های جدید آن است. در این بخش، شما لیستی تصویری از تمامی دستگاه‎هایی که در حال حاضر به حساب شما متصل شده‎اند را مشاهده خواهید کرد. در این قسمت است که شما می‎توانید اطلاعات مهم و کلیدی در مورد دستگاه‎هایتان مانند وضعیت پرداخت سرویس پرداخت اپل، شماره‎ی سریال آن‎ها، شماره تلفن‎ و کد IMEI و خیلی موارد دیگر در مورد آن‎ها را مشاهده کنید.

3

وبسایت اپل آی دی شرکت اپل مدت زیادی را در انتظار یک طراحی بصری جدید و کاربردی‎تر بوده است، اما حالا میتوانم با خیال راحت بگویم که این همه صبر و تحمل واقعا ارزش‎اش را داشته است. این وبسایت در محیط دسکتابی به خوبی نمایش داده شده و وقتی آن را بر روی دستگاه‎های موبایلی کوچکتری مانند آیفون مشاهده می‎کنید، حتی خیلی بهتر نیز به نظر می‎رسد.

نظر شما در مورد این طراحی جدید وبسایت اپل آی دی چیست؟ از آن خوشتان آمده یا نه؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا