اپل تولید iPad 2 را متوقف ساخت و iPad 4 را جایگزین کرد

در راستای گزارش دیروز اپل بالاخره آیپد کهنه کار نسل دوم را بازنشسته اعلام کرد و برنامه دارد iPad 4 با صفحه نمایش رتینا را جایگزین این تبلت قدیمی کند. تبلت iPad 2 در سال 2011 معرفی شده بود، این تبلت نقطه اتکای شرکت کوپرتینو محسوب میشد و دومین نسل از آیپد‌های انقلابی اپل بود، این تبلت قدیمی از صفحه نمایش رتینا بهره نمی‌برد و مشخصات سخت‌افزاری آن بسیار ضعیف‌تر از آیپد 4 بود.

ipad-4-retina

قیمت جدید iPad 4

برای جایگزین کردن این تبلت بازنشسته، اپل در نظر دارد تا آیپد نسل چهارم خود را دوباره احیا کند، باید اشاره کنیم که تبلت iPad 4 دارای صفحه نمایش با کیفیت رتینا است. مشخصات سخت‌افزاری iPad 4 بسیار بهتر از تبلت iPad 2 می‌باشد، iPad 4 دارای پردازشگر A6x و 1 گیگابایت حافظه رم است، اما همان قیمت 399 دلار را دارد.

اکنون خط تولید آیپد‌های اپل بدین صورت است: آیپد مینی نسل اول با شروع قیمت 299 دلار، آیپد مینی با نمایشگر رتینا با شروع قیمت 399 دلار، آیپد با نمایشگر رتینا 399 دلار و آیپد ایر یا قیمت 499 دلار است.

قابل ذکر است که مدل سیم کارت خور iPad 4 با قیمت 529 دلار در دسترس است.

ipad-4-store

چیز قابل ذکر دیگری در این مورد نمانده جز اینکه ما پیش بینی می‌کردیم که بزودی اپل این تصمیم را بگیرد و آیپد نسل دوم را از رده خارج اعلام کند و iPad 4 را به عنوان تبلت ارزان قیمت شرکت جایگزین کند زیرا دیروز خبری منتشر شد که اپل قصد دارد iPad 4 را در کنار آیفون 5c باز معرفی کند و تولید این تبلت را دوباره از سر بگیرد. اعتقاد بر این بود که قیمت این دستگاه 399 دلار باشد، و تکنولوژی 3 سال گذشته نیز که در iPad 2 به کار رفته کنار گذاشته شود. اکنون با بازگشت iPad 4 و تولید مجدد این تبلت، تمام دستگاه‌های iOS اپل با کابل جدید این شرکت سازگار است.

در حال حاضر به نظر می‌آید که آیپد Air اپل با 100 دلار گران‌تر در وزن، اندازه و عملکرد تفاوتی واقعا قابل توجه دارند. با همه این احوال باز این قیمت بسیار بیشتر از iPad 2 با 400 دلار می‌ارزد. بسیار قابل توجه است که کاربران به این تغییر چگونه پاسخ خواهند داد.

برای دیدن iPad 4 با صفحه نمایشگر رتینا در فروشگاه اینترنتی اپل اینجا را کلیک کنید.

idownloadblog

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا