پیش بینی فروش آیپد و افزایش در فروش اپل در سه ماهه اخیر2014

طبق گزارش جدیدی از  Philip Elmer-Dewitt (نویسنده آمریکایی که یکی از نخستین نویسندگان بخش مایکروسافت مجله TIME بود و بعدها به مجله fortune  پیوست.) شش ماه بعد از عرضه آیفون 5s  ،اپل آیپد ایر و آیپد مینی با صفحه نمایشی مشابه شبکه چشم ارائه شدند و تحلیل گران افزایش اندکی در میزان فروش آیفون نسبت به سال گذشته با رشد کمی در فروش آیپد پیش بینی کردند.

در ربع سوم سال 2014  حدود 15 نویسنده حرفه ای و11 نویسنده آماتور مجله وال استریت میزان فروش آیفون را در محدوده 31.8 تا 42 میلیون (به طور متوسط 35.88 میلیون) تخمین زده اند. طی سه ماه اخیر سال جاری شرکت اپل شاهد فروش 31.24 میلیونی آیفون بود و رشد سالانه 4.64 میلیونی یا 14.85 درصدی تخمین زده شده است.

iphonesales

 

طی سه ماهه اخیر سال 2014، 26 تن از تحلیل گران میزان فروش آیپد را در محدوده 12.3 تا 16 میلیون (  به طور متوسط 14.43 میلیون) تخمین زده اند. در این مدت اپل شاهد میزان فروش 14.62 میلیونی در آیپدهای شرکت خود بوده است. و تخمین زده میشود که میزان فروش آیپد سالانه با 0.19 میلیون تومان یا 1.27 درصد کاهش همراه باشد.این شیب کاهشی را می تواند از نیمه سال 2014 نمایش داد و به صورت نمودار نزولی رسم کرد.

ipadsales0

آیا میزان فروش از نیمه سال 2014 تا ربع سوم این سال با کاهش همراه بوده است؟ 26 تحلیل گیر مجله fortune در جواب به این سوال به دوگروه تقریبا مساوی تقسیم شده اند البته بیشتر معتقدبودند که فروش آیپد در سه ماهه اخیر سال جاری با همین زمان در سال گذشته تفاوت های کاهش داشته است وکمتر از حد انتظار بوده است. میانگین 14.35 میلیون فروش آیپد تخمین زده شده نشان می دهد که میزان فروش آیپد یا تبلت به صورت سالانه رو به کاهش است. اما این میانگین دارای طیف یا محدوده نسبتا گسترده ای می باشد که این محدوده دارای بیشترین میزان16 میلیون. ( برآورد شده توسط Stephen Turner از شرکت Hilliard Lyons یکی از شرکت های وابسته به اپل و Horace Dediu یکی از نویسندگان سایت www.asymco.com ) و کمترین میزان 12.26  میلیون ( تخمین توسط T. Michael Walkley  یکی از نویسندگان سایت www.canaccordgenuity.com ) می باشد.

از آغاز سال 2014 تاکنون شرکت اپل مدل های جدید آیفون و ایپد را عرضه نکرده است.با این حال پیش بینی می شود در پاییز مدل های جدیدی را ارائه کند.از جمله آیفون 6 و اپل ایر و آیپد مینی با صفحه نمایشی مشابه شبکه چشم می تواند رشد بسیاری را در میزان فروش شرکت اپل ایجاد کند. اپل میزان درآمد خود را در سه ماهه سوم سال 2014 روز سه شنبه 22 جولای اعلام خواهد کرد.میزان در آمد  شرکت اپل بعداز ساعت 4:30 به وقت کانادا یعنی پس از پایان منظم معاملات تمامی سهام ها و ساعت 17 شرقی پس از پایان کنفرانس های تلفنی از پیش برنامه ریزی شده وساعت 2:00 به وقت اقیانوس آرام به صورت دقیق اعلام می شود.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا