آیفون 6: آیا اپل همراه با یک فبلت موفق خواهد شد؟

آیا آیفون 6 دیر نکرده است؟ امروز مقاله‌ای می‌خواندم با موضوع اینکه هم‌اکنون اپل برای ورود به بازار فبلت ها دیر کرده است، این موضوع برای من بسیار جالب بود. اگر اپل در ورود به بازار فبلت ها دیر عمل کند آیا باعث شکست کمپانی در این عرصه می‌شود؟ جواب دادن به این سوال سخت است. زیرا کاربران هم‌اکنون در حال خرید گوشی‌هایی با صفحات نمایش بسیار بزرگ از شرکت‌های ال جی، سامسونگ و دیگر شرکت‌های اندرویدی هستند. من فکر می‌کنم باید به این فکر کنیم که اپل از چه جهتی به بازار فبلت ها نگاه می‌کند و چگونه قصد دارد به این بازار وارد شود، و در واقع من فکر می‌کنم اپل با صفحه نمایش بزرگتر آیفون 6 موفق خواهد شد.

iphone6-concept-1-630x348

آقای Stone Fox معتقد است که “در دنیای تکنولوژی بسیار نادر است که یک شرکت با ورود خود همه چیز را مختل نکند، بسیاری از اوقات ویژگی‌های جدید در یک گوشی همراه جدید می‌تواند بازار را در دست خود بگیرد، و به نظر می‌آید  آیفون 6 همراه با سیستم عامل iOS 8 از پس اینکار برمی‌آید.”

اپل برای ورود به بازار فبلت باید چه کار‌هایی انجام دهد؟

بله، البته که بسیار کم پیش می‌آید که با ورود یک شرکت تولید کننده اندرویدی دیگر این بازار متحول شود زیرا در اصل همان تجربه قبل را در اختیار کاربران می‌گذارد، مگر اینکه ویژگی‌های جدید و خلاقانه‌ای را به بازار وارد کند شبیه به قلم S پین سامسونگ که بسیار کاربردپذیری فبلت ها را بالا ببرد و این محصول را از سایر رقبا جدا کند. بر همین اساس ما باید در نظر بگیریم که آیا iOS می‌تواند یک ویژگی بارز نسبت به اندروید در اختیار کاربر قرار دهد یا نه، اگر سیستم عامل جدید اپل برای فبلت ها بهینه شود و از ویژگی‌های خلاقانه بهرمند شود قطعا نیاز‌های کاربران را تغییر خواهد داد و مصرف کنندگان زیادی را به سمت خود خواهد کشید.

iPhone-6-concept-NowhereElse-and-Martin-Hajek-001

حدودا سه سال قبل کارشناسان فکر می‌کردند که نیاز نیست اپل صفحه نمایش آیفون را از 4 اینچ بیشتر کند. اپل اعلام کرد در سه ماهه گذشته حدود 51 میلیون دستگاه آیفون فروخته است. اپل می‌تواند با صفحه نمایش بزرگتر آیفون 6 نیز موفق شود تنها کافی است این محصول را به کاربرانی بفروشد که یک دستگاه iOS با صفحه نمایش بزرگتر می‌خواهند.

آیا آی او اس برای فبلت ها مناسب است؟

اصلا لازم نیست اپل بخاطر ویژگی‌های خلاق بترسد و بخاطر این ترس وارد بازار فبلت ها نشود، سیستم عامل iOS هم‌اکنون نیز در برابر اندروید دیوایس‌ها به اندازه کافی برای صفحه نمایش‌های بزرگ خلاقانه طراحی شده است. من نمی‌گویم این یکی بر آن دیگری برتری دارد، بلکه می‌گویم مصرف‌کنندگان دستگاه‌های با صفحه مایش بزرگ را نمی‌خرند چون می‌دانند اندروید را اجرا می‌کند، دست شبیه به خریداران و مصرف کنندگانی که به دلیل کوچک بودن آیفون این محصول را نمی‌خرند و این یک نقطه قوت بسیار عالی برای ورود اپل به بازار فبلت ها محسوب می‌شود. همچنین آی او اس این پتانسیل را دارد تا بازار فبلت ها که اکنون پر از دستگاه‌های اندرویدی است به سمت خود بکشد، مخصوصا در کشور‌های آسیایی که کاربران صفحات نمایش بزرگتر را می‌پسندند و اپل به راحتی می‌تواند در این وضعیت شاهد رشد بسیار زیاد خود باشد. این همان بخشی است که اپل بخاطر طرفداران گوشی‌های هوشمند با صفحه نمایش بزرگتر از دست داده است و باعث جلو افتادن اندروید بر روی گوشی‌های هوشمند شده است، پس آیفون، آی او اس 8 و اپل لیاقت باز پس گرفتن این بازار را با ورود به بازار فبلت ها دارند.

iphone-6-size-chart

البته ما هنوز از تصمیم قطعی اپل برای ورود به بازار فبلت ها خبر نداریم، اما بسیاری از شایعات خبر داده‌اند که اپل در حال کار بر روی صفحات نمایش 4.7 و 5.5 انیچی برای آیفون 6 است. با اینکه اپل با تاخیر وارد بازار فبلت ها می‌شود اما هنوز امیدی هست که اپل با صفحه نمایش بزرگتر بتواند بازار را متحول کند و سهم خود از بازار فبلت ها را بدست آورد.

technobuffalo

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا