تولیدکنندگان اپل در تکاپوی تولید آیفون 6 به اندازه کافی

به گزارش خبرگزاری رویترز ، تولیدکنندگان شرکت اپل در تلاش برای تهیه صفحه نمایش به تعداد کافی برای تولید آیفون6 و عرضه آن در ماه آینده هستند.

iphone6frontpanel
این گزارش اشاره می کند که اولین چالشی که در زمینه تولید به وجود آمد مربوط به نور صفحه زمینه مربوط به صفحه نمایش گوشی می باشد که وارد خط تولید شدن آن را دو ماه به تاخیر انداخت.

دو منبع زنجیره ای مربوط به تولید محصولات اپل بیان کردند:

تولید پانل صفحه نمایش به علت مشکلاتی که در زمینه نور صفحه زمینه وجود داشت از ماه ژوئن تا الان به تاخیر افتاد ، این مشکل وقتی ایجاد شد که شرکت اپل برای نازک تر کردن دستگاه خود تصمیم گرفت به جای دولایه فیلم مربوط به نور صفحه نمایش یک لایه قرار دهد که این موضوع مسئله خط تولید انبود هر دومدل 4.7 و 5.5 اینچی را با مشکل مواجه کرد.

وقتی که قضیه چالش های مربوط به فیلم نورپس زمینه مطرح شد اپل آن را رد کرد و تصمیم خود را عوض کرد و گفت که می خواهد لایه دوم را به پانل بیفزاید که این خود تاخیراتی را به دنبال داشت. و این عقب افتاد باعث شد که تولید کنندگان در تکاپوی تولید صفحه نمایش برای آیفون6 و عرضه هرچه سریع تر آن به خط تولید باشند.

نگرانی ها در مورد نور پس زمینه ماه گذشته توسط تولید کنندگان مطرح شد ، اپل که قصد داشت با حذف یک لایه گوشی را ظریف تر کند دید اینکار به محصول لطمه میزند و نظر ش را عوض کرد و همین تصمیم کوتاه مدت کلی از برنامه ها را با تاخیر مواجه کرد.

صفحه نمایش نسل کنونی آیفون تولیدی شرکت Minebea  می باشد و در آن دو لابه فیلم نوری برای خوانایی بیشتر صفحه نمایش به کار گرفته شده است. وجود دو لایه استاندارد می باشد زیرا کیفیت کافی صفحه نمایش را تضمین می کند.

اپل گفته است که قصد دارد به منظور جبران مافات و عقب افتادن این شرکت دو شرکت OMRON و رادیان را نیز به عنوان تولید کنندگان جدید به کار بگیرد ، البته این موضوع هنوز قطعی نشده است.

یکی دیگر از مسائلی که تولید کنندگان به عنوان چالش های مسیر تولید آیفون6 از آن یاد کردند سلول های صفحه لمسی بود که در میان پوشش فلزی دستگاه ممکن است کارایی ضعیفی از خود نشان دهند.

اپل 9 سمپتامبر آیفون6 را معرفی کرده و یک هفته بعد مدل 4.7 اینچی را عرضه می کند ولی سرنوشت مدل 5.5 اینچی هنوز نامعلوم است. زیرا تولید کنندگان گفته اند که چالش های پیش روی تولید مدل 5.5 اینچی خیلی بیشتر می باشد. حال باید ببینیم اپل چاره ای برای حل آن می اندیشد یا تصمیم خود را عوض می کند.

آیفون 6 از نظر ضخامت نازک تر از مدل قبلی است ، گوشه های آن منحنی شکل بوده و یک پردازنده سریع تر A8 را به کار خواهد گرفت ، همچنین سیستم عامل iOS8 در آن به کار گرفته شده و دوربین آن بهبود یافته تر است.

macrumors

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا