اپل: یاقوت کبود کافی برای تولید هر دو مدل آیفون 6 و آی‌واچ موجود است

اپل قصد دارد محصولات در دسته موبایل سال 2014 را با پوششی از جنس شیشه یاقوت کبود عرضه کند. یاقوت کبود در نقش یک محافظ بسیار مستحکم عمل خواهد کرد و صفحه نمایش دستگاه‌های اپلی 2014 را در برابر ضربات وارد شده به آن بسیار مقاوم می‌کند.

چندی پیش خبری مبنی بر کمبود تولید یاقوت کبود توسط اپل منتشر شده بود و خبر از عرضه محصولات با تاخیری چند ماه همه سایت‌های خبری را پر کرد. اما امروز  اپل گزارش داده که به اندازه کافی شیشه یاقوت کبود برای به کار بردن در هر دو مدل آیفون 6 و ساعت هوشمند آی‌واچ را در اختیار دارد.

sapphire_furnaces

کمپانی شریک اپل در تولید این شیشه مستحکم GT Advanced است که امروز گفته:

بر اساس آخرین اطلاعات و گزارش‌ها از زنجیره‌های عرضه من معتقدم عملیات تولید محافظ صفحه نمایش یاقوت کبود با مشکلی مواجه نخواهد بود و آی‌واچ، آیفون 4.7 و آیف.ن 5.5 اینچی را در سال 2014 پوشش خواهیم داد. به علاوه ما ظرفیت تولید هر ساله حداکثر 200 متر از این شیشه را داریم.

شایعات زیادی پیرامون تعداد تولید آیفون و آی‌واچ در سال جاری وجود دارد. اما معتبر‌ترین آن‌ها می‌گوید که اپل قصد دارد در سال جاری 100 تا 200 میلیون شیشه پنج اینچی تولید کند. اگر تولید آیفون‌های 4.7 اینچی و 5.5 اینچی و آی‌واچ را با یکدیگر جمع ببندیم، امسال اپل قرار است بالغ بر 200 میلیون دستگاه با اندازه های متفاوت تولید کند و این تولید قطعا حجم عظیمی از این ماده یاقوت کبود را مصرف خواهد کرد.

آیفون 6 با صفحه نمایش 4.7 اینچی احتمالا در ماه شهریور و ساعت هوشمند آی‌واچ احتمالا در ماه مهر رونمایی خواهد شد. از مشخصات قطعی دیگر آیفون 6 می‌توان به پردازنده A8 و دروبین‌ بهتر نام برد.

macrumors

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا