احتمال استفاده از قابلیت فورس تاچ در نمایشگر آیفون ۶ اس

صفحه‌ی ویبوی شرکت چینی GeekBar تصاویری منتشر کرده که دو طرف نمایشگر آیفون نسل بعدی را نمایان می‌کند. با وجود این که تغییرات ظاهری‌ای در این تصاویر دیده نمی‌شود اما چند نکته در آن وجود دارد که احتمالاً از قابلیت فورس تاچ در آیفون بعدی خبر می‌دهد.

Apple-iPhone-6s-display-unit-appears-in-photos-possibly-revealing-changes-made-for-Force-Touch

یکی از این تغییرات مربوط به فیوز چهار گوشی است که در قسمت بالایی صفحه نمایش دیده می‌شود. مؤلفه‌ای که ظاهراً حالت برآمده دارد. همچنین از شواهد پیداست که اپل دیگر از پیچ و مهره برای اتصال قطعات به بدنه‌ی دستگاه خود استفاده نمی‌کند و پرچ کردن را جایگزین آن کرده است.

آیا این ویژگی‌ها برای فشارهای سنگین‌تر تعبیه شده تا امکان فورس تاچ را به ارمغان آورد؟ قابلیت فورس تاچ می‌تواند میان لمس معمولی و لمس‌های محکم‌تر تفاوت قائل شود. هر کدام از این فشارهای لمسی می‌تواند کاربرد مختلفی بر روی گوشی داشته باشد.

مثلاً یک لمس معمولی می‌تواند ویدیویی را پخش کند در حالی که لمسی محکم‌تر باعث افزایش صدا می‌شود. این ویژگی که قبلاً هم در اپل واچ استفاده شده بود بر خلاف حالت معمولی که بر اساس مدت زمان نگه داشتن انگشت بر روی نمایشگر عمل می‌کند، مربوط به میزان فشار وارد شده بر صفحه است.

اکنون در حالی که گفته می‌شود تولید کنندگان به تازگی شروع به ساخت قطعات مورد نیاز برای فورس تاچ کرده‌اند، ولی انتظار می‌رود که اپل آیفون ۶ اس و ۶ اس پلاس را در رویداد رسانه‌ای ماه آینده‌ی خود معرفی کند. بر طبق شایعه‌ای این رویداد روز ۱۱ سپتامبر برگزار شده و عرضه‌ی آیفون‌های جدید نیز از ۱۸ سپتامبر آغاز خواهد گشت.

سوای از مبحث فورس تاچ، انتظار داریم آیفون‌های نسل بعد برای مقاومت در برابر خم شدگی از آلومینیم سری ۷۰۰۰ ساخته شوند. توان دستگاه از چیپست A9 اپل گرفته شده و گفته می‌شود دوربین پشتی هم کیفیتی بالاتر از دوربین ۸ مگاپیکسلی فعلی و یعنی معادل ۱۲ مگاپیکسل داشته باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا