دسته‌ها
برنامه آیفون

برنامه ایمیل Mail Pilot 2 برای اپل آیفون و آیپد

برنامه ایمیل Mail Pilot 2 در یک نگاه

برنامه Mail Pilot

کلاینت ایمیل محبوب برنامه ایمیل Mail Pilot هر پیام را به عنوان یک وظیفه در نظر می‌گیرد و با انجام آن، کار مربوط به آن در لیست کارهای روزانه تیک می‌خورد و انجام شده تلقی می‌شود. نسخه‌ی 2 برنامه Mail Pilot در روزهای اخیر برای iPhone و iPad منتشر شد. در نسخه‌ی 2 هدف افزایش کارایی بوده است و برای دستیابی به این هدف، رابط کاربری نرم‌افزار مجدداً طراحی شده است. البته در نسخه‌ای که ما امتحان کردیم هنوز لبه‌های تیز در طراحی نرم‌افزار موجود بود و هنوز به صورت کامل طراحی جدید انجام نشده است.

در این نسخه از برنامه ایمیل Mail Pilot بعضی از آیکون‌های اضافی حذف شده است و به جای آن حرکات جدید انگشتان برای این وظایف، در نظر گرفته شده است. در صورتی که پیام را به سمت چپ بکشید و یا بر روی دکمه‌ی check کلیک کنید، پیام به عنوان کامل شده علامت گذاری می‌شود. اگر به سمت راست بکشید، پیام برای بعداً ذخیره خواهد شد. اندازه‌‌ای کشیدن به سمت راست تعداد روزی را مشخص می‌کند که می‌خواهید خواندن پیام را به تعویق بیاندازید. در صورتی که انگشتتان را روی پیام نگه دارید، می‌توانید آن را به چهار طرف صفحه بکشید تا هر یک از عملیات‌های حذف، اتمام، تعویق و یا دسته بندی انجام شود. به نظر من واسط کاربری جدید، مفید و در دسترس است و یکی از ویژگی‌‌های مفید آن نشان دادن راهنمای قسمت‌ها و کارهای مختلف در هنگام اولین اجرای هر بخش از برنامه به صورت پیام‌های ظاهر شونده روی صفحه است.

برنامه ایمیل

رابط کاربری جدید اسپارتان در برنامه Mail Pilot 2 به جای تعداد زیادی آیکون دارای حرکات مختلف انگشتان است تا کارهای گوناگون به سادگی انجام شوند. مانند کشیدن پیام به طرف راست که مشخص می‌کند پیام چه مدت نادیده گرفته شود.

برنامه Mail Pilot

تنها آیکونی که در صفحه‌ی اصلی می‌بینید، نوشتن پیام جدید است. سایر گزینه‌ها مخفی هستند و از طریق منوی Move در هر یک از پیام‌‌ها قابل دسترس هستند. این صفحه نمایش مورّب دارای گزینه‌ای برای ساخت لیست‌های دلخواه است تا در صندوق ورودی شما نمایش داده شوند. فیلتر خودکار برای پیام‌های ورودی وجود ندارد. برنامه Mail Pilot می‌خواهد شما از همه‌ی پیام‌های ورودی آگاه شوید و در قبال هر پیام کاری انجام دهید.

اگر در این برنامه ایمیل از بالای صفحه انگشتتان را به طرف پایین بکشید، همه‌ی صندوق‌های ورودی از جمله کامل شده و به تعویق انداخته شده، را می‌بینید. این قابلیت زمانی مفید است، که شما اشتباهاً یک پیام را در دسته‌ی نادرست قرار دهید. به راحتی می‌توانید دسته‌ی آن را تغییر دهید. همچنین در این‌جا می‌توانید به صورت دقیق و سریع در بین پیام‌ها جستجو کنید، حساب کاربری تان را مدیریت کنید، رنگ‌های قسمت‌های مختلف را تغییر دهید و به بسیاری از  تنظیمات دیگر برنامه Mail Pilot 2 دسترسی داشته باشید. برنامه Mail Pilot 2 با iCloud نیز هماهنگ است و می‌‌توانید به فایل‌های ضمیمه را در برنامه‌های دیگر دسترسی پیدا کنید و یا با استفاده Apple ID مشابه در دیگر دستگاه‌ها نیز می‌توانید تنظیمات خود را که در برنامه Mail Pilot همگام سازی کرده‌اید، بازیابی کنید.

برنامه Mail Pilot

در حالت عمودی روی iPad، لیست پیام‌ها بر روی پیش‌نمایش پیام‌ها ظاهر می‌شود …

هرچند من طرفدار ایده‌های به کار رفته در برنامه ایمیل Mail Pilot 2 هستم ولی بعضی مواقع در حین اجرا دارای اشکالاتی نیز هست. حتی بر روی iPad و مخصوصاً بر روی iPhone، زمانی که انگشتتان را از بالای صفحه به پایین می‌کشید، بعضی مواقع به جای دیدن صندوق‌های ورودی و تنظیمات، داشبورد iOS باز می‌شود.

… نمایش افقی، نمای واضح‌تری فراهم می‌کند.

برنامه Mail Pilot

علاوه بر این، بعضی از حرکات انگشتان دارای حساسیت بیشتری نسبت به بقیه هستند. روی iPhone در صفحه‌ی یک پیام، کشیدن صفحه از چپ به راست شما را به لیست پیام‌ها باز می‌گرداند، همین کار وقتی از وسط صفحه به سمت راست بکشید، پیام قبلی را نمایش می‌دهد.

 

روی iPad، پیش‌نمایش پیام در حالت عمودی به صورت نصفه نمایش داده می‌شود و نیمی از آن در پشت لیست پیام‌ها قرار می‌گیرد و شما ممکن است بخواهید نیمه‌ی پنهان را نیز ببینید. برای این کار روی پیش‌نمایش ضربه بزنید تا آن را به صورت کامل ببینید و با ضربه‌ی مجدد لیست پیام‌ها مجدداً نمایش داده می‌شود.

سرعت همگام سازی برنامه Mail Pilot 2 با iCloud نسبتاً سریع است اما آنی نیست. بعضی مواقع زمان کوتاهی طول می‌کشد و یا حتی ممکن است مجبور به بستن و باز کردن مجدد برنامه شوید تا لیست‌های جدید را ببینید و یا پیام‌هایی که دسته‌ی آن‌ها را تغییر داده‌اید در جای درست خود قرار گیرند.

کشیدن صفحه از بالا به پایین، صندوق‌های ورودی دیگر، تنظیمات، یادآوری‌ها و لیست‌ها را نمایش خواهد داد.

برنامه Mail Pilot

در کنار ویژگی‌های واسط کاربری، من به اشکالات آشکاری در برنامه ایمیل Mail Pilot برخوردم. روی iPad من، برنامه Mail Pilot هنگامی که می‌خواستم عکسی را از Camera Roll در حالت افقی به یک پیام ضمیمه کنم به صورت مکرر هنگ می‌کرد. (واسط کاربری برای انتخاب عکس و ضمیمه‌ی آن در iPhone و iPad فقط به صورت عمودی وجود دارد حتی وقتی گوشی به حالت افقی قرار گیرد. البته طبق نظر Mindsense ( سازندگان برنامه Mail Pilot ) این مشکل مربوط به iOS 8 است.

همچنین هنگام خواندن پیام‌های دارای موضوع هم در آیفون و هم در آیپد، تا وقتی که موضوع پیام در صفحه است، اسکرول عمودی به سختی و کندی انجام می‌شود اما پس از خارج شدن موضوع از صفحه این مشکل برطرف می‌شود.

سازندگان برنامه Mail Pilot گفته‌اند که از همه‌ی این اشکالات آگاه‌اند و تلاش می‌کنند که در اولین به روز رسانی که دو هفته پس از انتشار این نسخه، عرضه خواهد شد، این موارد را رفع کنند.

در پایان

برنامه Mail Pilot 2 بسیار زیبا و سرشار از ایده‌های عالی برای مدیریت صندوق ورودی ایمیل شماست. مانند نسخه‌ی Mac آن، به نظر می‌رسد این برنامه تازه از راه رسیده است و هنوز باید اشکالات آن برطرف شود. هنگامی که این اشکالات برطرف شود، واقعاً یک برنامه‌ی ارزشمند برای کاربرانی خواهد شد که وظیفه گرا هستند و می‌خواهند کنترل کامل ایمیل خود را به دست گیرند.

برنامه ایمیل Mail Pilot در یک نگاه

برنامه Mail Pilot 2 حرکات جدید هوشمندی را به برنامه‌ی خود که رویکرد مبتنی بر وظیفه دارد، افزوده است. نسخه‌ای که ما امتحان کردیم اشکالات قابل توجهی داشت اگرچه این اشکالات به زودی رفع خواهند شد.

قیمت در هنگام بررسی: 8 دلار

مزایای برنامه Mail Pilot

•    واسط کاربری تأثیر گذار، جذاب، که در طراحی جدید آن تصاویر وضوح بیشتری پیدا کرده‌اند.

معایب برنامه Mail Pilot

•    اشکالات رابط کاربری باعث افت کارایی می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *