آیفون اپل و بازتاب‌های جهانی (اینفوگرافیک)

بعد از رونمایی و نشان دادن آیفون اپل به سرتاسر جهانیان در دستان خوشحال استیو جابز در سال 2007، آیفون اپل مطمئنا همه چیز را تغییر داد. این محصول کاملا بازار گوشی‌های هوشمند را دگرگون کرد، نحوه جلب توجه کاربران به دستگاه‌های موبایل را تغییر داد و تاثیری ماندگار و پایدار در نرم‌افزار‌های تلفن همراه به وجود آورد. از توسعه دهندگان اپلیکیشن‌های اپ استور تا سازندگان انحنای این محصول پرطرفدار، می‌گویند تاثیر آیفون اپل بسیار بیشتر از پیش بینی‌ها بود. در این زمان که حدود 7 سال از رونمایی اولین آیفون اپل می‌گذرد، با هم نگاهی به یک اینفو گرافیک بسیار جالب که توسط گروه Rand Group ساخته شده می‌اندازیم.

iPhone-5s-5c

اپل در سه ماهه گذشته توانسته بیش از درآمد‌های در چند سال گذشته را کسب کند از اندروید پیشی گرفته و کمپانی کوپرتینو با افزایش سهام خود توانسته سهامداران و تحلیلگران را متعجب و شگفت زده کند. این شرکت سازنده گوشی‌های هوشمند در سال‌های گذشته رشد نمایانی داشته است. همه اینها در حالی است که این اعداد فوق العاده شرکت کوپرتینو تنها خبر از گوشه‌ای از مدیریت بسیار عالی در سهم فروش دستگاه‌ها و تعداد فروش دستگاه‌ها را می‌دهد.

همانطور که توسط این اینفو گرافیک نشان داده شده، داستان آیفون اپل تنها گوشه‌ای جذاب از این ماجرا است و این اینفوگرافیک شما را با واقعیت‌های بسیار جالب دیگر آشنا خواهد کرد. برای مثال، از شروع تا پایان پروژه آیفون حدودا 600 نفر به صورت جداگانه در پروسه ساخت و سر هم بندی تنها یک آیفون مشارکت داشته‌اند، کافی است در نظر بگیرید که محصول نهایی بعد از این همه کار چقدر عالی درخواهد آمد، تصور اینکه چه تعداد دست‌های متفاوت برای بخشی از ساخت یک گوشی آیفون اپل مشارکت کرده‌اند واقعا اعجاب آور است.

این اینفوگرافیک همچنین نشان می‌دهد که جمعا تعداد 307,000  شغل در ایالات متحده را شرکت اپل به کار گرفته است، که تعداد یک – ششم از این افراد به صورت مستقیم توسط اپل به کار مشغول شده‌اند. بنابراین باید در نظر گرفت که بیش از یک چهارم میلیون کارگر و سرمایه گذار به صورت نزدیک در محصولات اپل که تنها شامل آیفون نمی‌شود و دستگاه‌های آیپد و سیستم‌های کامپیتوری مک را در برمی‌گیرد، مشارکت دارند و همگی در خط تولید این محصولات نقش مستقیم دارند.

2007 در تاریخ گوشی‌های هوشمند یک نقطه عطف و تحولی تاریخی محسوب می‌شود، و بر اساس گزارش‌هایی امسال نیز می‌تواند تبدیل به یکی از سال‌های بسیار تاثیرگذار وجود آیفون اپل شود. بسیاری از گزارش‌های مدعی‌اند که شرکت میوه‌ای می‌خواهد با سرعت زیاد اندازه صفحه نمایش دستگاه‌های خود را بزرگ کند. خبرگزاری‌های رویترز و بلومبرگ گزارش داده‌اند که آیفون اپل در دو مدل و با دو اندازه صفحه نمایش عرضه خواهد شد.

برای از راه رسیدن آیفون بعدی لحظه شماری می‌کنیم و شما را دعوت به چک کردن اینفوگرافیک زیر می‌کنیم.

اینفو گرافیک آیفون اپل

iPhone-infographic

redmondpie

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا