اسناد داخلی نشان می‌دهند که اپل از رشد اندروید می‌ترسد

خبرگزاری معتبر Re/code گزارش می‌دهد، سامسونگ حمله‌ای عجیب به سمت اپل انجام داده و مشکل پتنت‌ها را با اپل ادامه داده است. کمپانی معروف کره جنوبی کوشش دارد تا ثابت کند شرکت کوپرتینو از افزایش سهم زیاد سامسونگ و رشد اندروید در چند سال اخیر بسیار ترس دارد، سامسونگ برای اثبات این مدعا نیز به بعضی از اسناد داخلی اپل اشاره کرده است.

اسناد مربوط به ترس اپل از رشد اندروید چه می‌گویند؟

یکی از این اسناد این شرکت در اوایل سال جاری میلادی تهیه شده است که یکی از کارمندان اپل در یادداشتی گفته بود “رقبا با شدت زیاد سخت‌افزار و در بعضی موارد اکوسیستم محصولات خود را بهبود داده‌اند و اکنون بسیار قوی شده‌اند.” این اسناد اشاره داشته‌اند که بسیاری از گوشی‌های هوشمند بازار بهبود پیدا کرده‌اند، چه در ارزان کردن قیمت دستگاه‌ها در زیر 300 دلار و چه در صفحه‌های بزرگتر، همه این‌ها در حالی است که بازار آیفون بسیار آهسته به پیش می‌رود.

Samsung-Galaxy-S4-VS-Apple-iPhone-5-Voice-Assistants-630x420

وقتی که از مسولان اپل در مورد این مدارک و نقش رشد اندروید در این ماجرا پرسیده شد، مدیر ارشد بازاریابی این شرکت آقای فیل شیلر می‌گوید که این اسناد به هیچ کدام از سیاست‌های اپل اشاره ندارد. به این حال، در ایمیلی که از آقای شیلر در سال 2013 دیده شده بود، ابزار نگرانی این شخص نسبت به بازاریابی و رشد محصولات سامسونگ اشاره شده بود.

رقابت و مبارزه بین شرکت‌های اپل و سامسونگ و همچنین اپل و گوگل با رشد اندروید در چند سال اخیر بسیار شدید بوده است. اپل مدعی است که سامسونگ با کپی از محصولات این کمپانی به فروش شرکت اپل ضرر زده است و چندین پتنت را علنا نقض کرده است. در این بحث گوگل نیز با پیدا کردن شرکای تجاری بیشتر و افزایش رشد اندروید در هر روز قصد دارد تا اپل و محصولات این کمپانی را به انزوا بکشاند. همچنین گوگل به تازگی سیستم عامل اندروید ویر را برای محصولات پوشیدنی معرفی کرد تا این ربات سبز رنگ بر روی ساعت‌های هوشمند نیز نقش ببندد، رشد اندروید بیشتر شود و دامنه محصولات اندروید بیش از پیش گسترده شود.

شرکت معروف کره‌ای اکنون مدعی شده که اپل از ترس محصولات سامسونگ و رشد اندورید دعوای پتنتی را راه انداخته تا ضرر و زیان‌های فروش کم محصولاتش را جبران کند. مشخص نیست این بحث‌ها تا کجا ادامه پیدا کند اما هر دو شرکت قصد دارند دیگری را به گوشه‌ای برانند و خود یکه تاز میدان باشند، سامسونگ با محصولات سری گلکسی، گوگل با رشد اندروید و توسعه این پلتفرم و اپل با محصولات خلاق و جدید خود در پی تحقق این هدف هستند، باید نشست و دید کدام شرکت برنده این ماجرا خواهد بود.

  1. بزرگی صفحه نمایش دلیل بر برتری رقبا برا‍‍‍‍بل نیست ادعای سامسونگ جالب است زیرا در سال 2013 ابل بارزشترین شرکت در جهان شناخته شده وهمچنین ابل تا کنون بر روی هیچکدام از محصولاتش ضرری متحمل نشده وترسی از گوشی ها وساعت هوشمند سامسونگ که به گفته ی استیو وازنیاک محصولی بی خود است ندارد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا