اپل در حال همکاری برای جمع‎آوری داده‎های مربوط به DNA است

طبق گزارش جدیدی که از سایت MIT Technology Review به دست آمده است، اپل در حال همکاری با محققان آمریکایی برای عرضه‎‌ی اپلیکیشن‎هایی ست که به صاحبین خود اجازه دهد DNA خود را مورد آزمایش قرار دهند. این اپلیکیشن‎ها براساس ResearchKit هستند، یک پلت فرم نرم‎افزاری که اپل در ماه مارس برای کمک به جمع آوری داده‎های محققان معرفی کرد.

1

اگر چنین خبری صحت داشته باشد، اپل وارد جنگ بزرگی در زمینه‎ی اطلاعات ژنتیکی می‎شود. هر فردی از کمپانی گوگل گرفته تا دولت و دانشگاه‎های برتر در حال میلیون‎ها دلار هزینه کردن برای جمع‎آوری دیتابیس بزرگی از اطلاعات مربوط به DNA به دنبال تلاش برای آشکار سازی سرنخ‎های ژنتیکی هستند که به آن ها در شناسایی دلایل و راه‎های درمانی بیماری‎ها کمک کند.

SelfieX و سلفی بهتر

سایت MIT می‎گوید که طی دو تحقیق ابتدایی مشخص شده است که اپل خودش قصد جمع‎آوری مستقیم یا تست دی ان ای را ندارد و در عوض می‎خواهد این کار را به همکاران تجاری آکادمیک خود موکول کند. آخرین مرحله از این اقدامات اپل، قادرسازی افراد برای به اشتراک‎گذاری اطلاعات دی ان ای با پذیرنده‎های متفاوت از جمله محققان، به همان سادگی که آن‎ها می‎توانند موقعیت خود را به اشتراک بگذارند، است.

اپل از زمان عرضه iOS 7 در سال 2013 به همراه یک اپلیکیشن سلامت پرتابل (بدون نیاز به نصب) علاقه‎ی جدی به موضوعات سلامت و پزشکی نشان داده است. از آن زمان با ارائه ResearchKit علاقه‎ی خود را معطوف آن کرده است و در حال حاضر دارد بواسطه‎ی آن و عرضه ساعت اپلش که موارد مربوط به تناسب اندام و فعالیت‎ها را پیگیری می‎کند، بر روی تحقیقات پزشکی تاثیر بسزایی می‎گذارد.

این گزارش ادعا می‎کند که اپل، اپلیکیشن‎های مربوط به DNA را خیلی زود می‎خواهد آماده شوند تا بتواند آن‎ها را در کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان اپل در ماه بعدی نمایش دهد.

idownloadblog

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا