ساخت صفحه‎ی نمایش لمسی دستکش پسند برای آیفون

به دنبال افت دما، آن دسته از افرادی که نیاز به استفاده از گوشی‎های هوشمند همراه خود در فضای بیرون را دارند همان مشکلی را دارند که همیشه به چشم می‎خورده است یعنی صفحات نمایش گوشی‎های هوشمند همراه زمانی که دستکش بر دست دارید به خوبی کار نمی‎کنند، بنابراین یا نمی‎توانید از گوشی خود استفاده کنید، یا انگشتان شما به دنبال استفاده یخ می‎زند. هیچکس انگشتان سرد را نمی‎خواهد و هیچکس هم دوست ندارد چون برف می‎بارد نتواند از گوشی خود استفاده کند. این یک معضل بزرگ جهانی است!

مهندسین کمپانی اپل نیز از آن آگاه هستند و به همین دلیل است که در حال تلاش برای توسعه‎ی صفحه‎ی نمایشی هستند که به کاربران اجازه دهد حتی زمانی که دستکش می‎پوشند از گوشی خود استفاده کنند. حتی بهتر از آن، این صفحات نمایش بدون توجه به نوع دستکشی که دارید لمس‎های شما را تشخیص می‎دهند که اخبار خوشی برای آن دسته از افرادی است که دستکش‎های “امن مخصوص گوشی‎های هوشمند همراه” را تست کرده‎اند و راستش را بخواهید بسیار خوب هم نیستند.

11

اخبار فعلی این است که اپل در حال کار بر روی تکنولوژی صفحات نمایش دستکش پسندی است و برای همین منظور حق انحصاری را در اداره‎ی حقوق تجاری و انحصاری ایالت متحده با عنوان “کشف لمس دستکشی” ثبت کرده است. این حق انحصاری نشان دهنده‎ی چیزی است که اپل در رابطه با صفحه‎ی نمایش خود در ذهن دارد.

در بعضی نمونه‎ها، علاوه بر استفاده از یک چگالی سیگنال برای ایجاد آستانه‎ای به منظور شناسایی یک بسته‎ی ورودی نظیر لمس سطح، یک آستانه‎ی پایداری چگالی سیگنال را می‎توان به منظور شناسایی بسته‎ی ورودی نظیر لمس سطح به کار برد. در بعضی نمونه‎ها، یک میانگین سنگین از پیک چگالی سیگنال از لمس‎های اخیر را می‎توان مورد محاسبه، به منظور تنظیم پویای ایجاد آستانه برای بسته‎های ورودی جدید، قرار دارد.

12

اپل اولین کمپانی برای بیرون دادن صفحه‎ی نمایشی که از استفاده از دستکش پشتیبانی کند نیست و اگر این حق انحصاری در یک کالای مصرفی ظاهر شود، و با آنکه بعید است یک عامل مهم در فروش باشد، باز هم یکی از انواع ویژگی‎هایی است که خریداران در طول عمر آن محصول قدردان آن خواهند بود. تقریبا هر کاربر آیفون با موقعیتی مواجه بوده است که هوا سرد باشد و نتواند از گوشی خود به دنبال پوشیدن دستکش استفاده کند، و حالا کمی خیال همه جمع است که اپل در حال کار برای حل این مشکل است و در حقیقت قرار نیست که چنین چیزی تفاوتی بین یک تصمیم خرید یک مشتری بالقوه ایجاد کند. آن دسته از افرادی که یک آیفون با این صفحه‎ی نمایش جدید نخرند یقینا ولی آن را تحسین خواهند کرد!

و باید چنین چیزی هم متذکر البته شویم همانند با تمامی دیگر درخواست‎های حقوق انحصاری اپل، هیچ تضمینی وجود ندارد که اصلا این صفحه‎ی نمایش راه خود را به سوی یک آیفون واقعی باز کند. به عنوان مثال اگر آیفون 7 دارای یک صفحه‎ی نمایش دستکش پسند به عنوان مثال نباشد، مایوس نشوید.

 

redmondpie

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا