اپل به کمپین جلوگیری از سرقت گوشی های هوشمند پیوست

گوشی‌های هوشمند بسیار پیشرفت کرده اند و امکانات فوق‌العاده‌ای به آن‌ها اضافه شده است. با پیشرفت هر روزه این گوشی‌های هوشمند اکنون آن ها جزیی تفکیک ناپذیر از زندگی ما شده‌اند. اکثر ما به گجت های خود همچون گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها عشق می ورزیم و زمان زیادی از روز را صرف استفاده از این محصولات می‌کنیم. با افزایش امکانات و مدرن‌تر شدن این گوشی‌های هوشمند قیمت این گوشی‌ها نیز افزایش پیدا می‌کند و به همین نسبت احتمال سرقت گوشی ها زیاد می شود.

smartphone_theft

اپل، گوگل و ماکروسافت چند شرکتی هستند که قصد دارند با ایجاد یک تعهد، سنگ بنای ساختاز ضد سرقت را در محصولات آینده به ویژه گوشی‌های هوشمند به کار برند. حتی اوپراتور‌های معروف نیز به این کمپین پیوسته‌اند.

ابزار ضد سرقت گوشی چه ویژگی‌هایی داشته باشد

چیزی که این کمپانی‌ها درصدد ایجاد تعهدش هستند “تعهد داوطلبانه ضد سرقت گوشی های هوشمند” خوانده می‌شود. همه گوشی هایی که از ماه ژولای سال 2015 به بعد عرضه می‌شوند دارای این ویژگی هستند، البته بدون هیچ هزینه اضافی:

  • ایجاد ویژگی برای پاک کردن اطلاعات کاربر از راه دور (پاک کردن اطلاعات شخصی نظیر مخاطبین، عکس‌ها، ایمیل‌ها و…)، در واقع اطلاعاتی که بر روی گوشی هوشمند بعد از دزدیده شدن یا گم شدن وجود دارد.
  • ارائه گوشی‌های هوشمندی که بدون اجازه شما قابل استفاده نیستند (گوشی‌هاش هوشمندی که بدون رمز عبور یا پین شما نمی توان استفاده کرد)
  • جلوگیری از شروع دوباره دستگاه بدون اجازه کاربر مجاز (عدم ریست به کارخانه در صروت غیر مجاز)
  • قابلیت بازگرداندن اطلاعات با اجازه دادن کاربر به گوشی هوشمند (شبیه به بازگرداندن از سرویس‌های ابری)

در حالی که هم اکنون بسیاری از این ویژگی ها در محصولات شرکت اپل وجود دارد اما اپل قصد دارد در آینده نیز در برابر سرقت گوشی هوشمند تدابیری داشته باشد و در محصولات آینده خود این ویژگی‌های امنیتی را پیشرفته‌تر کند.

این ویژگی‌های گفته شده در بالا بسیار عالی هستند. شاید همه افراد نتوانند از کل این ویژگی‌ها استفاده کنند یا آن ها را فعال نگه دارند، اما با استفاده از این تدابیر مطمئنا شاهد کاهش نرخ گوشی‌های هوشمند دزدیده شده در هر سال خواهیم بود.

با توجه به اینکه دو شرکت بزرگ در امر توسعه سیستم‌عامل های گوشی هوشمند همچون اپل و گوگل در این مجموعه حضور دارند، مطمئنا در آینده‌ای نزدیک شاهد اقدامات امنیتی بسیار مفیدی در دو سیستم‌عامل اندروید و ای او اس خواهیم بود.

لیست کامل شرکت های حاضر در تعهد ضد سرقت گوشی بدین شرح است: Apple ،Asurion ،AT&T ،Google ،HTC America ،Huawei Device USA ،Motorola Mobility Microsoft, Nokia, Samsung  America, Sprint, T-Mobile USA, US Cellular و  Verizon Wireless می‌باشند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا