شرکت اپل آیفون های ضدآب خود را در آب انداخت!

به گزارش اپل سنتر , شرکت اپل امروز برنامه‎‎ی مربوط به اختراع خود را که روشی برای ضدآب کردن دستگاه های آینده‎ی این شرکت می باشد و موجب کنجکاوی خیلی ها شده است منتشر کرد.

این ضد آب کردن با پوشاندن پورت هایی مثل USB و هندزفری به صورت روش self-healing صورت گرفته است.

21

دستورالعمل این اختراع با شعار ” دستگاه های الکترونیکی با کانکتورهای پنهان” ثبت شده و چگونگی استفاده از مواد الاستومتر (پليمرهای شیمیایی لاستيك مانند) برای پوشاندن پورت ها را شرح داده است، که در صورت نیاز می توان به وسیله ی کانکتورهای خارجی مانند ابزار صوتی (هندزفری) و ابزار باتری(شارژر) این مواد را سوراخ کرد.

22

هنگامی که این مواد سوراخ می‎شود، این درزها دوباره می توانند طبق نمودار زیر گرفته شوند:

23

اختراع اپل چگونه کار می کند؟

Photo: USPTO/Apple/Business Insider

این بار اول نیست که اپل با امتحان کردن راه‎های مختلف به دنبال ارائه‎ی دستگاه های ضدآب است. اوایل سال جاری، این شرکت اختراع مشابهی را ثبت کرد که مکانیسم این اختراع نیز پوشاندن درزها به منظور جلوگیری از ورود مایعات و مواد ناخواسته‎ای مثل گرد و خاک از راه سوراخ‎ های گوشی بود.

شواهدی وجود دارد که نشان می‎دهد اپل در حال حاضر، برخی از مواردی را که در دستورالعمل این اختراع وجود دارد، در نسل بعدی آیفون به کار خواهد گرفت.

در حالی که ما انتظار داریم زمان زیادی طول بکشد که شما بتوانید با گوشی آیفون خود در استخر شنا کنید؛ ( اشتباهی که اکثر کاربران سونی اخیرا مرتکب شدند) اما اپل به تلاش ‎های گسترده‎ی خود برای رسیدن به این درجه همچنان ادامه می‎دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا