اپل در عرضه مک بوک های 12 اینچی دچار تاخیر می شود

به گزارش بخش اقتصاد اخبار روزانه تایوان( Economic Daily News ) ، تداوم شرکت اینتل در تاخیر عرضه چیپ های Broadwell) Broadwell رمز شرکت اینتل در ارائه هاسول های ریزساختار خود با 14 نانومتر کاهش در عرض آن ها می باشد.) می تواند باعث تاخیر شرکت اپل در ارائه مک بوک های 12 اینچی شود.

طبق این سایت، این دستگاه حتی تا اواخر سال 2014 و اوایل سال 2015 عرضه نمی شود و انتظار می رود تا زمانی که  شرکت اینتل از Broadwell با کاهش 14 نانومتری در بخش عرضی استفاده کند به تاخیر خواهد افتاد. شایعاتی وجود دارد که Broadwell  هایی با لبه نازک سری U که برای استفاده در مک بوک های شرکت اپل طراحی شده است تا ماه فوریه سال 2015 ارائه نمی شوند.

macbook_air_mavericks_roundup_header-250x149

مک بوک های 12 اینچی شرکت اپل ، که گفته می شود صفحه نمایش آن ساختاری مشابه شبکیه چشم دارد، جایگزینی برای مک بوک های ایر خواهند بود. شایعات اولیه به آغاز عرضه این محصول در پاییز سال 2014 و تولید آن در سه ماهه بعدی اشاره داشتند.

خبر عرضه مک بوک های 12 اینچی برای اولین بار در اکتبر سال 2013 منتشر شد.،این شایعه توسط Ming-Chi Kuo سهامدار شرکت KGI بیان شد ، به گفته وی مک بوک های ایر 11 اینچی و حتی بزرگتر از 13 اینچی با صفحه نمایش بزرگتر و وضوح بالاتر قابلیت عرضه به بازار را خواهند داشت.

شایعات نشان می دهند مک بوک های 12 اینچی در یک طراحی مجدد به صورت شاسی نازک و تجدید نظر در ساختار پد لمسی ارائه می شوند که در این محصول برای اینکه دستگاه بی صداتر پردازش شود از دکمه های مکانیکی و همچنین مونتاژ فن استفاده نشده است.

تاخیر در فروش مک بوک جدید

تاخیر در  Broadwell های شرکت اینتل به احتمال زیاد علاوه بر مک بوک های 12 اینچی ،  ارائه چندین محصول برنامه ریزی شده دیگر شرکت اپل را به تاخیر خواهد انداخت. انتظار نمی رود که اولین چیپ های طراحی شده برای محصولات اپل تا اوایل سال 2015 عرضه شود. حتی چیپ های طراحی شده برای مک بوک های پرطرفدار  با صفحه نمایش  مشابه شبکیه چشم و  آی مک ها تا اواسط سال 2015 نیز عرضه نخواهند شد و این بدین معناست که شرکت اپل تا زمانی که چیپ هایی  که برای عرضه محصولاتش طراحی شده آماده نشود قادر به به روزرسانی قابل توجهی در مدل های محصولات خود نخواهد بود.

اگرچه ارائه مک بوک های 12 اینچی با تاخیر همراه بوده است ، طبق گزارشی مستقل از این جریان از بخش اقتصاد اخبار روزانه نشان می دهند که مک بوک های ایر 11 و 13 اینچی  با پردازنده،شاسی، صفحه نمایش و سایر اجزای  جدید،  تا ماه آینده ارائه خواهد شد.

macrumors

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا